Текст Антона Семиженка, фото retuna.se.

За свою історію людство виробило трильйони тон речей — якщо бути точнішим, 30 трильйонів. Їх так багато, що якщо всі будинки, автомобілі, книжки та упаковки від чіпсів розподілити рівномірним шаром по поверхні землі — на кожному її квадратному метрі буде 50 кілограмів виготовлених людьми речей. Свідомі цього факту, шведські підприємці відкрили торговий центр, у якому всі речі на продаж — не нові, а вживані.

Торговий центр ззовні…
…та всередині.

ReTuna  — не давно відомий секонд-хенд, хоча одяг тут теж продають. Всього у цьому шопінг-молі біля міста Ескільстуна — 14 крамниць, де є речі від меблів до дитячих іграшок, від комп’ютерів до автомобільної техніки. І ще одна відмінність від секондів — речі збирають у місцевих, через термінал на іншому кінці будівлі. Отримані товари не одразу відправляються на торгові полиці: перед тим їх покращують майстри торгового центру. Щось підшивають, щось лакують, десь замінюють важливу деталь. Таким чином, із 50 працівників ReTuna половина — спеціалісти з ремонту й апсайклінгу.

У кав’ярні…
…та в проході.

Це бізнес-проект, торговий центр приносить прибуток. Однак його власники переслідують і просвітницьку мету: в приміщенні молу часто проходять майстер-класи з покращення вживаних речей або лекції про відповідальне споживання. Зазвичай вони відбуваються в кафе при торговому центрі. Там уже немає нічого вживаного (крім частини меблів), однак є інша особливість: більшість продуктів для страв беруть у відповідальних виробників — які дбають про природу та своїх працівників.

Ми приносимо Вам користь? Будь ласка, підтримайте нашу роботуі далі буде більше!
Patreon | Приват: 5168 7456 0485 9279 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?