Серед способів боротьби з глобальним потеплінням є один класичний, відомий тисячі років: саджати дерева. Поглинаючи вуглекислий та інші гази, вони допомагають підтримувати здоровий баланс в атмосфері.

Австралійський уряд, відтак, вирішив висаджувати дерева у небачених досі масштабах: до 2050-го на континенті мають з’явитись не менше мільярда нових дерев. Усе заради того, щоб зменшити викиди парникових газів до рівня, обумовленого Паризькою конвенцією. Зараз промисловість і населення країни щороку виділяють півмільярда тон цих газів. До середини століття показник має знизитись на чверть. Нові дерева зможуть поглинати 18 млн тон.

Австралійський прем’єр Скотт Моррісон демонструє: саджанців дерев уже є достатньо. Фото з Твітера політика.

– Дерева – наша найпотужніша зброя в боротьбі з глобальним потеплінням, – підтверджує правильність ходу думки австралійської влади Томас Кроутер зі швейцарського дослідницького центру ETH Zurich. – Вони покращують якість повітря, води та їжі, слугують в інтересах екосистеми, легко розмножуються. Та й люди елементарно почуваються краще, коли серед міських будинків чи уздовж траси бачать дерева.

За підрахунками Кроутера із колегами, загалом на планеті можна висадити трильйон нових дерев без шкоди для її екосистеми.

Австралія вже виділила гроші на створення нових робочих місць у лісництві. Втім, на жаль, докорінно ситуації з екологією на континенті це не змінить. Одним з основних забруднювачів повітря в країні є продукти горіння вугілля: країна досі отримує дві третини необхідної енергії від спалення кам’яного вугілля, яке видобувають у місцевих шахтах. Воно ж поки що є головним експортним продуктом Австралії.

Текст: Антон Семиженко, фото обкладинки – Unsplash.

+ а також:
Компанія DroneSeed створює безпілотні літальні апарати, що можуть самостійно висаджувати дерева. Оскільки дрони навчили літати зграями, вони можуть, зокрема, швидко ревіталізувати вигорілу внаслідок пожежі ділянку лісу. За лінком – англомовний матеріал про стартап.

Цікаві й корисні щотижневі розсилки, книжковий клуб, подарунки,
вільний вхід на закриті події.
Це лише частина того, що ми пропонуємо учасникам нашого Patreon. Приєднуйтесь!
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?