Уявіть, що до вас підходить незнайома людина, дружньо плескає по плечу й каже: “Хей, пішли десь потеревенимо? Здається, ти мій тип людини”. Що ви подумаєте? Певно, що людина хоче до вас позалицятись, або що вона небезпечна, не надто адекватна чи хоче нарозповідати купу нудних історій. Навряд чи ви відповісте: “Так, звичайно! О сьомій я буду в тому кафе на розі, побачимось”. Хіба що ви дитина.
У світі дорослих тепле, неділове спілкування з незнайомцем вважається дивним. Ми рідко заводимо знайомства просто так: найчастіше з новими людьми нас знайомлять спільні знайомі або справи. Це люди приблизно нашого кола й соціального статусу. А що, коли хочеться дізнатись когось зовсім нового й незвичного для вас? Як це зробити?
Над цим задумались кілька людей з австралійського міста Перт. Торік вони створили на Facebook колективного користувача Сема Сміта, який звернувся до містян із питанням: “Чи хотіли б ви сходити на вечерю з сімома знаками питання? Семеро потенційних найкращих друзів, посередніх знайомих, чи можливих убивць? Додайте цього незнайомця до друзів, і чекайте на свій шанс”.

“Незнайомців тут нема — лише друзі, яких ти поки що не зустрів”, — Вільям Батлер Єйтс

Шанс приходить у вигляді запрошення на вечерю в одному з камерних немережевих ресторанів чи барів міста, жоден з восьми учасників не знатиме нікого іншого. Для цього організатори Stranger Danger Dinners ретельно вивчають фейсбук-сторінки усіх френдів Сема Сміта й обирають людей, які не є один одного в друзях, і мають різні заняття по життю: хтось інженер, хтось програмістка, хтось акушер чи взуттяр. Часом організатори вирішують ввести додатковий критерій: приміром, щоб було порівну чоловіків та жінок. Або щоб були люди лише двох імен — просто, щоб розважитись і дати учасникам додаткову тему для бесіди. Ці жінки точно її мали:

Про інші теми для розмов організатори теж потрбувались: усім же нам відомі незручні паузи, коли малознайомі люди не знають, про що спитати один одного. Помізкувавши, команда Stranger Danger Dinners придумала кілька десятків таких питань. І оформила їх у вигляді колоди карт: що народ витягне, про те й говорять. Наприклад, “Чи є у вашому житті нерозгадані таємниці?”, або “Найбільш незручні ситуації на побаченнях. Діліться”, чи “Назвіть найогиднішу річ, якої вам довелось торкатись”. Пожвавлює бесіду, правда ж?

Stranger danger — фраза, під якою маються на увазі різні небезпеки, що їх може завдати дитині лихий незнайомець. Поширена в дитсадках та школах англомовних країн: з її допомогою вихователі намагаються розвинути в дітей звичку не говорити з незнайомцями й нічого від них не брати.
Знайдено спосіб подолати й іншу незручність: коли в когось із присутніх є, що додати до обговорюваної теми, але встрягати в розмову незручно, а піднімати руку, наче в школі, не хочеться. На такий випадок кожен отримує картку з написом “Me too!”, “І я!” — мовляв, теж маю, що сказати.
Примітно, що ніякого модератора на зустрічах нема. Там взагалі немає нікого з команди організаторів, усю потрібну допомогу (наприклад, показати столик, де збираються незнайомці) надає персонал закладу. А люди за SDD воліють лишатись невідомими — щоб уся увага людей ішла на зустрічі незнайомців та розмови між ними.
Організатори просять лише перед завершенням зустрічі надіслати колективне фото. Більшість потім викладають у свій Instagram.

 

Із переліку частих питань на сайті SDD:

Де проходитимуть вечері? Не хотілося б, щоб десь у підозрілому місці, де й прикінчити зможуть.
Усе відбуватиметься в ресторанах, де з вами нічого страшного не станеться. Власне, наша мета — познайомити гостей із новими міськими закладами. Тому виграють усі, й нікого не вб’ють. Розслабтесь :)

Ваші вечері — для одинаків, які хочуть знайти пару?
Зовсім ні. Наші вечері — для всіх, хто прагне отримати новий досвід і бажає встановити нові зв’язки з людьми й отримати нових друзів. Ніяких прихованих мотивів.

В яку ціну все обійдеться?
Ціна участі починається з 65 австралійських доларів і включає в себе багато, багато годин, які наша команда витрачає на відбір гостей, організацію вечері й загалом свою прекрасну поведінку. Також ви отримаєте чудову спільну трапезу. Спиртні напої в ціну не входять, їх ви можете купити на місці. Або ж несіть вино з собою.

Є людина, яку я дуже не хочу бачити. Як можу упевнитись, що її на тій вечері не буде?
Цілком розуміємо. Просто надішліть нам приватне повідомлення з іменем цієї людини — й ми упевнимось, що її не буде у списку запрошених на вечерю. Без питань.

Ви запрошуєте лише 25-річних хіпстерів?
Кожен має право бути запрошеним. Групи змішані, щоб кожен отримав змогу зустріти різних людей.

А що, як на вечері я всіх зненавиджу й погано проведу час?
Що ж, у будь-якому разі це триватиме лише кілька годин, і негативний досвід усіх нас чомусь навчить. Ще у вас буде хороша їжа. Ну й, власне, лишаючись удома, ви й так, мабуть, просто подивитися б серіал перед сном. То що ви втрачаєте?

А якщо мені всі сподобаються й ми схочемо продовжити дружити в реальному житті?
Чудово! Значить, час обмінюватись контактами, ніби це 1995-й.

“Страх робить незнайомцями тих, хто міг би бути друзями”, — Ширлі Маклейн

Для тих, хто шукає пару, в SDD також є, що запропонувати. Команда вже організувала кілька вечірок під назвою Analogue Tinder. Утім, у чому аналоговість, як і схожість на популярний мобільний додаток для зустрічань, не повідомляється. Є лише афіша. З огірочками.

Скоро Stranger Danger Dinners проведуть свою двохсоту подію. Усе відбувається лише в Перті. Втім, ті, хто хоче провести щось схоже у своєму місті, може купити в SDD набір карт із питаннями, що мають “запалити” спілкування. Але, зрештою, ці питання можна вигадати й самому. У решті ж процес організації зустрічей незнайомців нескладний, просто потребує часу й уваги. Та результат — радісні люди й нові зв’язки — цього точно вартий.

“Кожен добрий друг колись був незнайомцем”, — зі знайденого в печиві передбачення.

Текст: Антон Семиженко, всі фото — з instagram.com/strangerdangerdinners.

Ми приносимо Вам користь? Будь ласка, підтримайте нашу роботуі далі буде більше!
Patreon | Приват: 5168 7456 0485 9279 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?