48-річний Таканобу Нішімото донедавна був професійним менеджером у сфері моди. Зараз він має власний бізнес, який полягає в 30-40 зустрічах на місяць із людьми, які потребують розмови. Робота Таканобу – в тому, щоб бути співрозмовником. Часто її суть – у тому, щоб вислухати людину.

Оренда “оссана” – людини, яка послухає – обійдеться в тисячу єн на годину, це $10. Бізнес успішний: Нішімото вже координує роботу мережі з півсотні оссанів середнього віку по всій Японії, пише Yahoo News.

— Люди, які мене орендують, зазвичай просять компанію на годину-дві, – каже підприємець. – Наприклад, одна з моїх клієнток – 80-річна жінка, з якою я щотижня гуляю місцевим парком. Я вже став для неї ніби сином.

Серед інших клієнтів – рибалка, який не міг у тиші чекати, доки риба клюне. Студент, який прагне потрапити в шоу-бізнес, але не має підтримки сім’ї. А також сором’язливий молодий працівник, який не знає, як поводитись зі своїм прямим керівником.

Служба оссанів виявилась відповіддю на кілька проблем японського суспільства. Перша – явище “хікікоморі” – здебільшого молодих людей, які більшу частину життя проводять у помешканні, часом нікуди не виходячи місяцями й спілкуючись зі світом лише через інтернет. (Англомовний фільм BBC про хікікоморі – нижче.) Друга проблоема – в тому, що коло тем, які можна обговорювати з іншими, досить обмежене, і друзям, керівнику чи навіть батькам іноді й не скажеш те, що тебе турбує в даний момент: незручно. З оссанами ж стосунки комерційні, тому тут діють інші правила.

— Залежно від того, із ким я: із друзями, з родиною чи бойфрендом, проявляється інша “я”. Тобто, я створюю себе в залежності від інших, – каже 24-річна Нобока Хіодо, клієнтка Нішімото. – А тут це все зникає, тому що я розмовляю із кимось, кого я не знаю. І завдяки йому я відчуваю, що краще розумію себе.

Цікаві й корисні щотижневі розсилки, книжковий клуб, подарунки,
вільний вхід на закриті події.
Це лише частина того, що ми пропонуємо учасникам нашого Patreon. Приєднуйтесь!
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?