Палеоліт власноруч: австралієць облаштовує побут без жодних благ цивілізації

На всіх цих відео сучасною є лише одна річ — шорти. Решта створюється “з нуля”, із матеріалів, знайдених одразу тут, у лісі. В цьому мета: відтворити, відчути на собі технології часів первісних людей. Коли ще не було ні тканин, ні металу, ні пластику.

Автор блогу Primitive technology розповідає про себе небагато, навіть імені не називає. Він живе на північному сході Австралії — швидше за все, біля міста Кернс. Біля міста багато лісів, і ще в дитинстві хлопець зводив саморобні хатини. Коли виріс, зайнявся вивченням біології та геології. Поступово зацікавився побутом давніх людей.

Помешкання хлопця знаходиться на краю міста. Одразу за ділянкою сусіда починається закинута плантація цукрової тростини, яка за десятиліття повністю заросла деревами. Там є струмки, є термітники, чимало різних дерев — і жодних слідів сучасного світу. Хлопець вирішив облаштувати в цьому чагарнику майданчик для експериментів — і захопив із собою камеру.

Перед кожним новим проектом чоловік досліджує, що по цій темі є в інтернеті. Щось придумує сам. Він не коментує свої дії голосом — хоча є субтитри, вже на десятках мов, тому кожен процес можна зрозуміти до деталей і відтворити самостійно. Завдяки відсутності слів та музики — чути лише природний шум — відео заспокоюють, дають відчуття приємної самотності на тлі природи. Можливо, через це в кожного з них мільйони переглядів. Хочеться й собі в такий ліс, правда ж?

За кількахвилинними записами — довгі години чи й дні фізичної роботи. Відсутність пилок, лопат, газу дається взнаки. розділити стовбур дерева на три частини — потрібно два дні. Щоб пропалити в ньому наскрізну дірку — чотири години. Чоловік отримує насолоду від самого процесу, який дає відволіктись від сучасного життя і його проблем. Однак, при цьому, нові відео з’являються нечасто — приблизно раз на місяць.

Коли виявилось, що поціновувачі відео про первісні технології є по всьому світу, хлопець вирішив зробити це своїм основним заняттям. Внески через платформу Patreon скоро дозволять йому звільнитись із роботи. Також у планах написання книжки. Але насамперед — опанування нових технологій. У планах — видобути скло, пошити одяг, посадити сад. І, перескочивши мідний та бронзовий віки, навчитись виплавляти залізо. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено: крупинки заліза вийшло видобути із колонії залізобактерій за допомогою глиняної печі з піддувом. Саморобним, ясна річ.

Ми приносимо Вам користь? Будь ласка, підтримайте нашу роботуі далі буде більше!
Patreon | Приват: 5168 7456 0485 9279 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?