Змінити ставлення людей до смерті та до поховання прагнуть італійські дизайнери Анна Чітеллі й Рауль Бретцель. Замість ховати забальзамоване тіло в труні вони пропонують капсули з органічного матеріалу, особливим чином обробленої деревної стружки. Так невдовзі після поховання і капсула, й тіло розкладаються.

В яйцеподібній Capsula Mundi людське тіло розміститься в позі ембріона. Так, ніби це не кінець, а початок. І капсула, й людське тіло слугуватимуть поживними речовинами для дерева, яке при похованні висаджують згори.

Анна Чітеллі та Рауль Бретцель із демонстраційним муляжем капсули.

— Ми мріємо, щоб кладовища перетворились на ліси, — каже Бретцель. — Людське тіло «висаджують» у землю, наче насінину. А згори ми садимо дерево — тієї породи, яку людина обрала за життя. В перші роки сім’я та друзі покійника доглядатимуть за саджанцем. А кладовище дерево за деревом перетвориться на ліс.

Тіло людини, крім вуглецю, водню й кисню складається в основному з азоту, сірки, фосфору, кальцію та магнезію. Усі ці речовини — необхідні для живлення рослин. Невдовзі після поховання тіло мінералізується й віддає корисні елементи природі.

Із пам’яттю про покійника також проблем не буде, запевняють автори концепта. На допомогу прийде GPS-система. Кожне дерево буде позначене на мапі, а до нього буде прив’язано інформацію про людину, яку поховали на цьому місці. Дізнатись її можна буде, навівши на дерево смартфон.

Дизайнер також думає, що Capsula Mundi допоможе людям легше приймати ідею смерті:

— Люди бояться говорити про смерть, це одне з останніх табу в нашому суспільстві. Думаю, в якомусь сенсі наш проект змінює спосіб, в який люди думають про це явище. Так ви бачите смерть уже не як кінець, а як спосіб включитись у життєвий цикл, як повернення до природи.

Цікаві й корисні щотижневі розсилки, книжковий клуб, подарунки,
вільний вхід на закриті події.
Це лише частина того, що ми пропонуємо учасникам нашого Patreon. Приєднуйтесь!
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?