Один з найуспішніших бізнесменів, а тепер і найактивніших меценатів Білл Ґейтс придумав спосіб зробити населення чорної Африки багатшим. Принаймні, її особливо бідної частини — країни Буркіна-Фасо. Там ВВП на душу населення лиш трохи перевищує тисячу доларів, понад 80% жінок і 60% чоловіків неписьменні, а значна частина економіки функціонує лише завдяки міжнародній допомозі.

На думку Ґейтса, поліпшити ситуацію досить просто, рішення коштує $50 для окремої родини. І це — десяток курей.

Чоловік налаштований серйозно: він планує придбати для місцевих сто тисяч курей, тобто забезпечити десять тисяч сімей. Чому це має дати результат, він пояснює у своєму блозі. Цитуємо ключові пункти:

  • Пілкуватись про них — просто й недорого. Чимало порід можуть їсти все, що знаходять на землі (хоча краще їх чимось годувати, так вони ростимуть швидше). Куркам треба якийсь прихисток, де вони можуть нестись, а також, коли ваш виводок більшатиме, ви можете зробити йому курник із незначної кількості дощок та проволоки. Ну і, зрештою, курчатам треба кілька вакцин. Та, що запобігає смертельній Ньюкастльській хворобі, обійдеться в менш ніж 20 центів.
  • Курки — хороша інвестиція. Припустімо, фермерка починає з п’ятьох курей. Один з її сусідів має півня, який запліднить яйця. І за три місяці вона зможе мати виводок з 40 курчат. Врешті-решт, із ціною дорослої курки в $5 — типової для Західної Африки — вона може заробляти понад $1000 на рік. Тоді як межа бідності в країні — близько $700 на рік.
  • Вони підтримують здоров’я дітей. Від нестачі поживних речовин щороку вмирає понад 3,1 млн дітей. І хоча вживання яєць у їжу — багатих на протеїни та інші поживні речовини — може допомогти з цією проблемою, багато фермерів із невеликою кількістю курей вважають, що екномічно вигідніше дати курчатам вилупитись із яєць, продати їх, а на отримані гроші придбати поживну їжу. Але якщо виводок достатньо великий, щоб забезпечити фермершу надлишковими яйцями, чи якщо кілька з них розіб’ються, вона може вирішити приготувати їх для сім’ї.

Ґейтс використовує жіночий рід саме тому, що вважає, що в основному його ініціатива допоможе жінкам: вони займатимуться курями й першими отримають вигоду. «Усі жінки, які мають у власності більше сотні курей, вміють читати», ідеться у спеціально зробленому до запуску проекта відео.

Загальна мета філантропа — довести кількість господарств із курями в Буркіна-Фасо із нинішніх 5% до 30%.

Щоб презентувати свою ініціативу, чоловік зробив цілий перформенс. Його команда встановила курник на одному з поверхів бізнес-центру на Мангеттені. «Вони тут не звикли до курей, — жартує Ґейтс. — Довелось пронести їх крадькома».

Курник у бізнес-центрі допоміг отримати увагу медіа, увагу ж простих користувачів інтернету Білл Ґейтс планує привернути за допомогою гри. Вона проста: щоб чоловік купив африканській сім’ї виводок курей, читач блоґу Ґейтса має набрати певну кількість балів. Бали видаються за перегляд вказаного в матеріалі відео, за читання статей у блозі та за відповідь на просте питання. Загалом отримати відчуття причетності до боротьби з голодом в Африці можна за 5 хвилин.

Цікаві й корисні щотижневі розсилки, книжковий клуб, подарунки,
вільний вхід на закриті події.
Це лише частина того, що ми пропонуємо учасникам нашого Patreon. Приєднуйтесь!
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?