Трансляція в український простір найсвіжіших ідей, матеріалів про цікаві розробки, рідкісні переживання й корисні досвіди – відновлюється! Нове та цінне, те, що спокукає до мрій, думок та нових справ – одне з того, що так необхідне країні тепер. Ми відбиратимемо найцікавіше, що побачили в світових змі та формуватимемо з них компактні блочки з семи цінних повідомлень-лінків. Чекайте оновлень рубрики “Свіжі сигнали” практично щодня. Адже світ рухається без перерв. Отже, починаємо.

1. Річард Фейнман – один з найвизначніших фізиків минулого століття. Завдяки йому розвинулась квантова фізика й атомна енергетика, через нього астронавти знать, що пішло не так у серії катастроф космічних човників у 1980-х, а сотні студентів полюбили теоретичну фізику, яку він викладав просто й дотепно. В такому ж стилі Фейнман написав дві автобіографічні книжки – “Ви точно жартуєте, пане Фейнман!” та “Чого вас має турбувати, що подумають інші?”. Із назв видно, що це цікаве читання. Але цього разу – до лекцій. Каліфорнійський технічний університет, де викладав Фейнман, днями виклав їх усі в оригіналі. Для тих, хто любить фізику, хоче розібратися в природі процесів чи просто захоплюється красою вивіреної логічної думки – вам сюди: feynmanlectures.caltech.edu.

2. Google розробляє нову систему доставки, яка дозволить передати замовлений товар за годину-дві. Для цього навіть не знадобиться людина – використовуватиметься вантажний літачок-безпілотник. Окрім оперативності, це допоможе в критичних ситуаціях: наприклад, коли в самотнього чоловіка в пустелі зламалась автівка, або коли в дитини жар, ліків немає, а вдома лише мама й залишити малюка самого вона не може. Як Google пропонує вирішити такі пробеми, дивіться на відео:

Деталі проекту наразі тримаються в секреті, але назва відома – Project Wing. Google працює над ним уже два роки. За проектом, працювати така доставка має по всій території земної кулі. Хочете дізнатись більше – читайте англійською на The Atlantic.

3. Нова бібліотека Політехнічного університету Флориди зовсім не має книжок. Проект обійшовся в $60 млн – але в сучасному світлому приміщенні є лише настільні комп’ютери, ноутбуки і планшети. Вся література й медіафайли – на них. А щодо решти книжок – є домовленості з більшістю великих видавництв про те, що у відповідь на перший запит текст книжки надається безкоштовно. А якщо вона знадобиться відвідувачам бібліотеки більше ніж один раз, університет її придбає. Із класичного антуражу бібліотек у Florida Polytechnic University лише великі та світлі зали для читання.

4. Європейські виробники шпалер, американські торгівці какао-пастою, і австралійські експортери м’яса віслюків – ось хто найбільше постраждає, якщо Росія раптом вирішить відмовитись від усіх західних продуктів. Журналісти з американського ділового видання Quartz підняли статистику й показали, кому саме “імперія” може “завдати удару у відповідь” і наскільки він буде відчутним. Виявилось, десь таким, як укус комашки. По-перше, експорт розвинутих країн у Росію обліковується одним-двома відсотками від їх загального експорту. А виробники тих груп товарів, які для західних економік мають дійсно важливе значення – приміром, легкових автомобілей чи військової техніки – можуть дуже швидко забути про Росію, наростивши експорт в інших регіонах. Істотно нарощувати не доведеться.
Критичним ринком Росія є хіба що для американських живих корів. Але самим коровам гірше від того навряд чи стане.

5. 10 років виповнюється сьогодні трагедії у школі дагестанського міста Беслан. Однією з найзнаковіших публікацій-розслідувань того, що і в якій послідовності відбувалось у захопленій школі, як саме її звільняли російські силовики, як хто ставився до людських життів, став матеріал The School американського видання Esquire. Він став одним із семи текстів, які редакція журналу визнала найкращими за всю свою історію. Ось цей матеріал, на 11 сторінках. А тут – його версія російською мовою.

6. Сьогодні у США завершується фестиваль мистецтв Burning Man. Десятки тисяч людей знову зібралися в пустелі Невади, щоб… Всі знають? Хто не знає – вам сюди. Хто в курсі – тим більше дивіться фотогалерею від In Focus.

half-meteorite

7. Бахато хто хоче знати, як усередині виглядають тюбик зубної пасти, принтер, пожежний гідрант і фотоапарат – але не має можливості. Тепер вона є, завдяки невідомим ентузіастам із розпилювання речей навпіл і авторам твітера Things cut in half. А як виглядає розрізаний навпіл метеорит, ви щойно побачили.

Гарного дня!
Команда “Далі буде” (не втрачайте нагоди подружитися з нами на Facebook)