Краса з калюж і ставків

Діатомісти — це диваки, які порпаються в калюжах та річках. Вони беруть собі зразки цієї не надто чистої води, і просто на вулиці, чи вже в своєму кабінеті видивляються щось через мікроскоп. Потім піддівають знайдене голочкою й докладають до своєї колекції потенційних арт-об’єктів. Навряд чи хтось із людей приділяє більше уваги планктону. Точніше, фітопланктону — водоростям.
Це діатомові водорості — дрібні й із цупким хітиновим “панцирем”, завдяки якому вони тримають фіксовану форму, яка зберігається й по їхній смерті. В межах виду ці водорості відрізняються мало. Тому їх можна сприймати як набір мікроскопічних кольорових камінців чи фігурок — тих, які кладуть у калейдоскопи. Діатомісти так само складають ці водорості в красиві композиції. Розгледіти які можна лише під мікроскопом.
У позаминулому столітті роздивлятись складені з діатом композиції було престижною розвагою. Люди обговорювали гру тіней та кольорів, наче в картин. Зараз мало кому навіть відомо про такий вид дозвілля, а знаних діатомістів лишились аж один на весь світ. І ось короткий фільм про нього.

Клаус Кемп має свій сайт, а також — для особливо зацікавлених — ньюзлетер із оcтанніми новинами світу діатом.

 
Ми публікуємо одну статтю на добу, а теми бачимо для мінімум семи. Підтримайте нас, щоб ми могли приділити проекту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Способи: LiqPay, monobank, Patreon (з усього світу), інші опції. Звітність та доброчинці.