Як гральні автомати Кейна стали всесвітнім рухом

Продовження історії про захоплення 9-річного Кена гральними автоматами. Фільм про мрію і фантазію хлопця захопив мільйони людей у всьому світі. В результаті Кейну не бракуватиме грошей на університетську освіту, а школярі з усього світу роблять свої атракціони з картону й не лише.

Українською:

— Це все почалось із купівлі ручки для дверцят автомобіля, — каже Нірван Мюллік, автор фільму “Гральні автомати Кейна”. — Минулого літа я зупинився біля першого-ліпшого магазину беушних автозапчастин, і зустрів там цього 9-річного хлопчика на ім’я Кейн…
— Я Кейн.
— …який захопив магазин свого тата зі своїми дуже вигадливими картонними гральними автоматами. Я був першим його клієнтом.
Джордж: — Він побачив у моєму сині щось, чого не бачив ніхто інший — і зробив про це фільм.
Нірван: — Я опублікував фільм онлайн чотири місяці тому. Не підозрюючи, що наші з Кейном життя після цього стануть зовсім інакші.
Диктор: — І нарешті, сьогодні в нас є чудова історія з Лос-Анджелеса. Зі східного ЛА, якщо бути точним.
Дикторка: — Коли ти самотній 9-річний хлопчик, порожня картонна коробка може стати всесвітом можливостей.
Різні ведучі: — Я знайшов цю чудову історію, якою маю поділитися з вами… Черга бажаючих пограти в його картонні гральні автомати… Цей малий зробив власний атракціон!.. Кінорежисер віднайшов автомати Кейна, і тепер це фільм!
Нірван: — Коли я вперше виклав відео в інтернет, у мене була мета зібрати $25 тисяч для стипендії на навчання Кейна.
Джордж: — Я зрозумів це й подумав, що він марить.
Нірван: — Тієї ночі мій телефон почав дзвонити просто без перерви. Пожертви почали текти рікою.
Диктор: — А ось черга до гральних автоматів Кейна. Можете побачити, яка вона довга.
Нірван: — На другий день вже було більше сотні тисяч доларів. Я не міг зрозуміти, що коїться.
Диктор: — 9-річний хлопчик тепер має величезний фонд для навчання у коледжі ($152 000).
Дикторка: — Про нього говорить кожен у місті. Можливо, він майбутній мільярдер?
Диктор: — Яке майбутнє для цього передбачливого 9-літка?
Джордж: — Відео вийшло у понеділок. (Диктор: Біля 2 мільйонів людей його подивились.) У суботу в нас уже були чотиригодинні черги людей, які хотіли пограти в автомати Кейна.
Диктор: — І ось мрія 9-річного хлопця стала реальністю.
Джордж: — Що ж, схоже в нас тут є трохи відвідувачів.
Кейн: — Я сказав батьку, що це найкращий день мого життя.
Нірван: — Зірки писали про це у Твітері. Аркада Кейна стала відомою у всьому світі. Новина про це потрапила на головну сторінку Reddit, і люди з усього світу почали заходити в гральний салон Кейна.
Кейн: — Британія, Лондон, Іспанія… Звідусіль.
Джордж: — Вони прилітали й брали таксі з аеропорту прямо до Кейна.
Нірван: — Але найбільше мене надихнула хвиля цікавості до творчості з картону, яка поширилась на дітей у всьому світі.
Малий: — Привіт, Кейне, я Джоджо Ромен із Фейсбука. Я вподобав там твою сторінку, і це мій автомат із жуйками.
Дівчинка: — Моя гра називається “Баскетбольна команда”, і якщо ви вкинете всі чотири м’ячі — отримаєте в подарунок олівець.
— Класний приз!
— А ця гра називається Tilt’a ball. Вона зроблена з паличок від морозива.
— Дякую за гру!
— Прошу.
— А мене звати Езра, і я зробив цей автомат для пінболу. Ідея прийшла, коли я дивився відео про це на своєму комп’ютері. Тут є отвір для монет.
— Даю тобі десять спроб.
— Я зробив таку ж гру, як і ця, але все в ній інакше.
— Собаки хочуть на автомийку також.3:45— І я люблю твої автомати. Чоловіче, не знаю, як це сказати. Ти просто знаменитий.
Нірван: — Кейн дуже виріс. Власне, насамперед він буквально виріс. Він виріс уже із двох фірмових футболок. Ми вже зробили йому футболку з написом “Бос”.
Кейн: — Я бос… Ех, скільки роботи…
Джордж: — Кейн дійсно вийшов зі своєї оболонки. Він вільно говорить з усіма, вже не такий упертий, і його справи у школі пішли набагато краще.
Нірван: — Одна з речей, про які я дізнався завдяки цьому досвіду — це як маленький жест може змінити життя дитини. І, я думаю, є ще купа дітей, котрі просто чекають, доки хтось зайде до них і придбає абонемент.
Так що ми створили “Фонд уяви” — Imagination foundation. Його мета — знаходити, сприяти розвитку й фінансувати креативність і підприємливість у дітей на кшталт Кейна.
Мімі Іто, фундація МакАртура: — Я бачу багато можливостей у “Фонді уяви”. Це спосіб відстоювання інтересів дітей.
Сер Кен Робінсон, експерт із креативності та навчання: — Одна з найбільших задач сучасної освіти — підживити природні здібності дитини до креативності. Одна з принад історії з гральними автоматами Кейна — це демонстрація того, наскільки ці здібності глибокі, й наскільки рідко дорослі дають змогу дітям їх проявити.
Ліза Шеффер, директорка компанії “Pedagogy”: — Вже замало просто вивчити загальні правила мови, математики й мистецтв. Наші люди мають бути інноваторами й винахідниками.
Кен Робінсон: — І я думаю, що якщо ми зможемо зробити це системним у нашій системі освіти, ми трансформуємо світ як для дітей, так і для нас самих.
Нірван: — Коли ми заснували фонд, перше, що ми зробили — це запустили пілотну програму для шкіл. За перші два місяці більше сотні шкіл із 9 різних країн взяли участь, використовуючи навчання, базоване на проектах, як навчити дітей науці та конструюванню.
Роб Меннінг, головний інженер у НАСА: — Я сказав Кейну, що коли був малий, теж будував картонні ракети, а також космічні капсули, які ми могли піднімати в повітря на задньому дворі. І ось, багато років потому, я досі будую космічні пристрої. Тільки тепер — справжні, які сідають на Марсі.
Нірван: — Отже, ідея тепер — дати дітям інструмент, щоб створити речі, які вони собі уявляють. А також — уявити світ, який вони можуть таким чином збудувати.
Дорослий питає малого: — А це вогонь, який виривається з корабля?
Малий: — Так. А всередину я поставлю великий вентилятор.
Роб Меннінг: — Дитяча уява перемістить вас із картону до цього за всього лиш кілька років.
Дорослий: — Готовий до старту?
Малий: — Так.
Кейн: — Круто.
Нірван: — Отже, Кейне, шостого жовтня, на річницю того флешмобу, який ми тобі зробили, ми робимо глобальний конкурс робіт із картону, і запрошуємо пограти весь світ.
Шостого жовтня, на першу річницю флешмобу, “Фонд уяви” запускає глобальний конкурс робіт із картону. Ось як взяти участь: заходьте на cardboardchallenge.com, натисніть на Host and event (організувати подію) чи знайдіть подію біля вас. Якщо хочете, можете перерахувати гроші “Фонду уяви”. Тоді — запрошуйте всіх, кого ви знаєте, прийти й зіграти.
Кейн: — Не має значення, скільки вам років. Усе, що потрібно — це картон і ваша уява.
Нірван: — Ви можете збудувати аркаду, робота, ракету — все, що можете уявити. Вже є заплановані події в кухнях у штаті Айдахо, в шкільких округах по всьому Техасу. Є картонний парк розваг, який запланували відкрити в Кампалі. Ідея — зібрати разом весь світ, щоб пограти й відзначити креативність та уяву. Для мене все це почалося з ручки для автомобільних дверцят і купівлі абонементу. А для Кейна — із маленького баскетбольного кільця, яке він виграв у якості призу, а тоді збудував довкола цілий салон автоматів. Отже, шостого жовтня ми запрошуємо весь світ на глобальний день гри. І просто уявіть, що ми можемо збудувати._
Переклав Антон Семиженко.

Це відео зроблене 2012-го, але “всесвітні картонні змагання” стали щорічними. Цьогоріч вони теж відбудуться 6 жовтня, чекати ще довго. Зате можна подивитись на результати попередніх змагань на cardboardchallenge.com. Події вже відбулись у 46 країнах. України серед них поки що немає. Хоча картону в країні, наче, не бракує.

Ми приносимо Вам користь? Будь ласка, підтримайте нашу роботуі далі буде більше!
Patreon | Приват: 5168 7456 0485 9279 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?