Stardust, пам’яті друга

Космічний зонд Voyager-1  — перший створений людиною об’єкт, який за кілька років покине межі Сонячної системи й увійде в міжзоряний простір. Жоден інший пристрій вже не зможе його випередити. Voyager-1 запущено 5 вересня 1977 року для того, щоб дослідити Юпітер і Сатурн. До кінця 1980-го він із цим впорався. Тоді було вирішено продовжити місію: пального на зонді вистачить принаймні до 2025 року. Зонд уже набагато далі від Землі та Сонця, ніж Плутон. Однак і досі передає на Землю інформацію, на 70-метрові в діаметрі антени американської системи Deep Space Network. Наприклад, знімок “блідої блакитної цятки” — нашої планети з відстані 6,4 мільярди кілометрів.

 

“Я хотів показати Всесвіт як прекрасне, але водночас руйнівне середовище. Й кожен із нас має віднайти в ньому своє місце. Для мене робота над відео була пов’язана з тим, що я пережив особисто. Але це не мав би бути фільм про особисті речі. Я б хотів, щоб люди надавали кожен своє значення побаченому, і розуміли його через власні історії”

Міша Розема (Mischa Rozema), режисер відео

Особисте переживання самого Роземи — життя й рання смерть голландського дизайнера Ар’яна Гроота. Позаторік він помер від раку, проживши 39 років. Це відео — його пам’яті, а також прохання небайдужим підтримати знайомі їм дослідження ліків від раку.

Золота платівка, яка летить разом з Voyager-1, містить закодовані зображення краєвидів Землі, зразки музики, та привітання 55-ма мовами. Автори фільму побачили в цьому те, що лишається від нас і від тих, кого ми любимо. І що ніколи не зникне.

Музика — Гай Амітай з компанії Pivot Audio.

Цікаві й корисні щотижневі розсилки, книжковий клуб, подарунки,
вільний вхід на закриті події.
Це лише частина того, що ми пропонуємо учасникам нашого Patreon. Приєднуйтесь!
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?