Одразу перейти до: Мети проєкту | Схеми роботи сайту, розсилки й соцмереж | Засад нашої роботи | Учасників проєкту | Джерел фінансування | Листів для патронів | Способів зв’язку
Остання редакція — від 10 лютого 2021 року.
Навіщо ми існуємо?
На нашу головну мету вказує логотип: це додавати. Нові ідеї щодо вирішення старих проблем. Розповіді про інноваційні бізнеси чи практики. Факти про те, як змінюється світ. Історії, завдяки яким наша та інші країни стають цікавішими, а люди — ближчими.
На «Далі буде» Ви не знайдете експлуатації скандалів, політичних чи шоубізнесових зірок, поширення «зради» заради кліків чи лайків. Герої наших публікацій часто можуть бути незнайомі широкому колу. Однак те, що вони роблять чи про що міркують, на думку нашої редакції, є важливим і вартим уваги — відтак, ми повідомляємо про це. Такий шлях для медіа може бути менш популярним чи простим — однак ефективність такої роботи, віримо, висока.
Наші публікації стосуються різних галузей — від екології до бізнесу, від суспільних практик до організації життя в містах. Але, якщо узагальнити — ми намагаємось внести більше конструктиву в український інформаційний простір. Зробити майбутнє зрозумілішим та зменшити страх перед ним. А тим, хто намагається щось втілити — додати віри в себе й інструментів, щоб досягти мети.
Як ми працюємо?
«Далі буде» здебільшого пише про ідеї та рішення, а в їх висвітленні повнота і якість значно важливіші, ніж оперативність. Відтак ми вирішили відмовитись від терміновості в новинах: breaking news у нас не планується. Натомість матеріали на сайті виходять за графіком: щобудня о 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 та 18:00. Чітко, як годинник. Завершуємо тиждень у суботу о 10 ранку великим матеріалом: або захопливим довгим текстом, або інтерактивною публікацією, фотоісторія чи статтею в іншому форматі, який не дасть Вам занудьгувати.
Не хочете пропускати оновлення на сайті? Можете, наприклад, підписатись на листи від «Далі буде». Щовівторка й щоп’ятниці ввечері ми надсилаємо перелік усіх матеріалів сайту за останні дні, повідомляємо новини проєкту й додаємо ще кілька цікавинок — у кожен лист. Щоб підписатись на нашу розсилку, можете зв’язатись із нами (всі способи перелічуємо нижче), або ж скористатись формою на сайті, яка є в бічній колонці майже на кожній його сторінці — включно з цією.
Також за новими матеріалами проєкту зручно слідкувати через сторінки «Далі буде» в соцмережах. Кожну з них ми ведемо у різних форматах. Наприклад, наш Telegram оновлюється лише раз на добу. Кожен пост там — короткий огляд матеріалів, опублікованих на сайті протягом дня. По буднях цей огляд виходить ввечері, у вихідні зранку. Тож, якщо любите лаконічні щоденні ревю — приєдуйтесь до каналу @dali_daily. У Twitter ми теж лаконічні, однак там пости з’являються одразу після публікації матеріалу на сайті. Також оперативно про нове на «Далі буде» можна дізнаватись через RSS.
Публікації в нашому Instagram досліджують візуальну частину ідей та інновацій, про які ми розповідаємо. Чимало з них мають цікаві на вигляд фрагмент чи деталь. Ми показуємо їх, пропонуючи здогадатись, про що ж ідеться. Хочете пограти з нами в цю гру? Фоловте @dali_detali.
А найбільш «соціальною» з наших сторінок у соцмережах є Facebook. Там і розширений вступ до матеріалів, і ексклюзивний контент, і оперативні новини проєкту, й дискусії в коментарях. Хто активний у цій соцмережі — будемо раді Вашій компанії.
Які наші принципи?
У своїй роботі ми виходимо з таких засад.
› це просвітницький проєкт, і всі наші активності в підсумку працюють на посилення цієї мети. Частина нашого контенту на сайті чи в соцмережах може бути суто розважальною, можливі комерційні проєкти — однак це лише інструменти для того, щоб посилювати спроможність команди «Далі буде» втілювати основні завдання;
› жоден наш продукт не містить прихованих від його користувачів намірів. Якщо публікацію підтримано грантом чи якщо матеріал є рекламним — це без виключень вказується;
› до кожного продукту «Далі буде», від короткого посту в соцмережі до великого репортажу, за замовчуванням застосовуються високі вимоги щодо якості. Всі факти перевірено, всі ілюстрації — оригінальні чи використані без порушення авторських прав, кожна републікація — попередньо домовлена з правовласником.
› всі наші взаємини з працівниками та партнерами ґрунтуються на повазі. Ми передбачувані, чесні, прозорі, налаштовані на взаємний розвиток і одразу повідомляємо, що можливо з нами досягти, а чого не вийде;
› наше ставлення до людей визначається лише тим, що вони вільно обирають, відтак ми не толеруємо обмеження прав за расою, статтю, національністю, походженням, фізичними можливостями чи сексуальною орієнтацією. Це відображається і в наших публікаціях, і в нашій поведінці як організації;
› ми не виступаємо за чи проти якихось політичних сил, в нас немає й не буде політичної реклами. При цьому зневажаємо маніпуляції, корупцію, популізм та обмеження загальновизнаних прав людини, з чого може випливати ставлення до певних рухів чи політичних партій. Редакція далека як від лівого, так і від правого фанатизму;
› ми свідомі того, що Україна перебуває в стані війни з Росією й що влада РФ прагне знищення України як незалежної держави;
› ми завжди намагаємось дати трохи більше. Цінну та цікаву додаткову інформацію наприкінці новини чи листа, приємний бонус для партнера чи доброчинця. Все, про що домовлялись — так, безумовно. І ще трішки.
«Ми» — це хто?
Керівником «Далі буде» є журналіст та редактор Антон Семиженко. Йому допомагають кілька журналістів, дизайнерів та просто небайдужих людей, чия основна зайнятість — в інших проєктах.
Проєкт та пов’язані з ним інціативи, як і доменне ім’я сайту належать редакції.
Хто фінансує «Далі буде»?
Основні витрати, пов’язані з роботою «Далі буде», наразі оплачуються з особистих коштів членів редакції. Один проєкт у рамках сайту — «Подорож у пошуках ідей» — свого часу підтримала ГО «Інтерньюз-Україна». Іще в різний час нас підтримували кілька приватних осіб, імена яких вказано на окремій сторінці про наших доброчинців. Ані політики, ні фінансово-промислові групи, ні релігійні чи лобістські організації за нами не стоять.
У своїй роботі ми покладаємось на фінансову підтримку читачів — тих, для кого й робимо «Далі буде». Підтримати нас можна як через сервіси українських банків, так і через Patreon. Друга опція пріоритетніша для обох сторін: ми зможемо впевненіше планувати майбутнє, ви ж отримуватимете різноманітні бонуси від книжок та сувенірів до наших розсилок «лише для патронів». А вони того варті.
Розсилки? Про що ваші листи?
Окрім доступних усім листів про нові матеріали на сайті ми створюємо кілька розсилок ексклюзивно для тих, хто нас підтримує. Вони сповнені інформації, якої немає ні в наших новинах, ні у статтях чи інших публікаціях — це окремий, самостійний продукт. Завжди написаний нашими автором чи авторкою — жодних роботів — і завжди цікавий. Наразі таких розсилок дві:
«Великий плюс» потрапляє в поштові скриньки наших патронів щопонеділка о сьомій ранку. У листі — підбірка цікавих ідей та рішень, опублікованих на інших сайтах по всьому світі, невелика написана нами стаття про певні явище або тенденцію, текст про людину, яка нас надихає — і ще чимало різної інформації, яку ми ретельно відбираємо і яка точно зробить початок тижня легшим і натхненнішим.
У п’ятницю ж о п’ятій вечора ми відправляємо розсилку High five. У ній — інформація про п’ять речей, які захопили нашу редакцію. Серед них може трапитись велика стаття, книжка, веб-трансляція, музичний альбом, фільм, сайт — це завжди різноманітно підбірка. Наче коробка цукерок, де кожна — немає однакових, як немає й несмачних.
Важливо зазначити, що значна частина інформації у High Five, зрештою, приводить до англомовного контенту, тож найцікавішою стане для тих, кому комфортно в англійській мові.
Хочете отримувати такі листи? Ласкаво просимо стати нашим патроном!
А як написати повідомлення вам?
Ми завжди раді вашим листам на plus@dalibude.com.ua, а також повідомленням у Facebook Messenger, Twitter чи Instagram Direct.