Слідом за міжнародними інвесторами, технологічні компанії, міста й цілі країни заявляють про мету стати вуглецево-нейтральними: вбирати з атмосфери стільки ж CO2, скільки вони виділяють. Для цього запроваджують, зокрема, так званий вуглецевий бюджет: ліміт на викиди, який щороку переглядається.

Один із провідних виробників програмного забезпечення Microsoft вирішила піти трохи далі й не просто перетворитись на нейтральну у вуглецевому плані компанію для планети а компенсувати всі викиди, які корпорація спричинила з моменту свого заснування у 1975 році. Ідеться як про безпосередні викиди, так і про опосередковані внаслідок споживання енергії. Адже саме зростання споживання енергії в першу чергу привело як до економічного розвитку, так і до зростання температури на планеті, запевняють у Microsoft, наводячи як доказ цих слів такі графіки:

Зростання споживання енергії привело як до зростання ВВП, так і до збільшення кількості викидів вуглекислого газу
Доказ впливу вуглецевих викидів на температуру. Блакитна лінія емісія CO2, червона середньозважена температура повітря

А ось які плани у виробника Windows щодо нівелювання свого вуглецевого сліду:

Блакитні стовбчики позначають вуглецеві викиди Microsoft та його постачальників, багряні викиди від невиробничої діяльності. Темно-зелені це ті викиди, яких вдалось уникнути, світло-зелені вбирання викидів з атмосфери.

Як компанія планує цього досягти? В кілька кроків.Зокрема, до 2025-го перейти на використання лише енергії з відновлювальних джерел. Усі дата-центри, будівлі й виробничі містечка корпорації використовуватимуть лише продукти зеленої енергетики. До 2030-го компанія планує замінити всі транспортні засоби, що використовуються на фабриках компанії, на електричні. Також Microsoft інвестує близько мільярда доларів у Фонд кліматичних інновацій, щоб прискорити розвиток технологій із прибирання вуглецевих викидів із природи. На додачу до цього, компанія активно промотуватиме екосвідоми спосіб життя й зменшення викидів в атмосферу серед своїх працівників та численних клієнтів.

В ідеалі, до 2050-го компанія прагне прибрати весь свій «вуглецевий відбиток» з атмосфери планети. Для цього компанія щороку встановлюватиме нові поточні цілі зі зменшення викидів і публічно про них звітуватиме.

Джерело: офіційне повідомлення Microsoft.

 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?