Пропозиція компанії ELEKS від «Далі буде»

Шановні представники компанії ELEKS,

вітання від команди Далі буде. Ми будемо раді, якщо прочитаєте це повідомлення. Воно непублічне, не з’явиться у стрічці наших публікацій: його побачать лише ті, хто має прямий лінк. Мета розміщення на сайті — наочність, хоча є й «класичніша» версія повідомлення, у .doc-форматі.

У колонці праворуч — вибране з наших матеріалів за приблизно рік діяльності. Із тем видно напрям Далі буде: ми пишемо про свіжі ідеї в різних сферах життя. Про те, як люди з різних місць вирішують певні проблеми чи здобувають цінний досвід. Ми розбираємо ці кейси «по поличках» із метою стати таким собі набором інструментів, tool chest для активного україномовного читача. Щоб люди надихадись прикладами й не вагались втілювати щось схоже й самі.

Друга наша мета — наблизити до України сучасний світ. Ми публікуємо огляди найцікавіших історій у міжнародній пресі, маємо цілу рубрику про вагомі зміни у світі, розділ відео з різних куточків планети — а торік зробили серію з 22 лонгрідів про кілька сусідніх країн. Ми прагнемо давати ще більше розумних текстових історій, щоб читачі в Україні відчули світ у його численних прекрасних і складних деталях.

Щось із задуманого в нас виходить. Матеріалом про нову концепцію бібліотеки ділились між собою сотні українських бібліотекарів, статтю про екопоселення під Амстердамом перекладали іншими мовами й взяли до уваги кілька українських екоспільнот, великий текст про роботу з підлітками в Ісландії отримав тисячі репостів, а ми — десятки дзвінків та листів з усієї України з питаннями, як краще впроваджувати подібне в нас. У березні, коли сайт активно оновлювався, ми отримали 52 тисячі заходів (70% аудиторії віком від 24 до 43 років, порівну чоловіків та жінок), і ясно, що потенціал тут значно більший. Така інформація потрібна.

Але є проблема. Досі робота над Далі буде ведеться нами у вільний від основних робіт чи підробітків час. Тому, натрапляючи на десяток тем для публікацій щодня, ми встигаємо зробити максимум 10 матеріалів на тиждень. Тому рідко беремо в розробку великі теми, обмежуючись короткими публікаціями. Тому часом життя на сайті взагалі завмирає. Але ще більше дошкуляє інше: в нас багато ідей, які варті втілення, але поки що бракує ресурсів. Зробити 50 інтерв’ю з актуальними у світі економістами, соціологами, психологами, біологами, дослідниками з інших сфер? Так, це у пріоритеті, й учасники нашої команди вміють робити це якісно. Більше серйозних, глибоких авторських текстів? Мріємо про це. Авторизована публікація перекладів якісних іноземних репортажів чи уривків найсвіжіших книжок non-fiction? Так, у нас уже зібрались десятки таких текстів. Серії матеріалів про сучасне життя дітей у різних країнах, про сучасне життя літніх людей, про певну країну чи сферу? Огляди змін в Україні? Версії сайту іншими мовами? Все зробимо. Питання в тому, коли.

Словом, нам потрібна допомога. Тому й пишемо вам. Але це не просто прохання: ми маємо, що запропонувати взамін. Внизу сайту ми зробимо сегмент Нам допомогли початись, де буде кілька логотипів — тих компаній, які надали підтримку в цей важливий для нас момент. Лого будуть із лінками — на сайти відповідних компаній чи на інші сторінки за їх вибором. Виглядатиме все, орієнтовно, так:

Або так:

Або ж так:

Всього логотипів не буде багато: ми пишемо дуже вибірково. І вони будуть на Далі буде стільки, скільки існуватиме сам сайт. Сподіваємось, десятиліття. На кожній сторінці.

Якщо сприймати це як рекламу — це набагато краще за типовий банер. Адже розміщено в незвичному для банера місці, а заголовок дає читачам зрозуміти, що компанія підтримала нас на важливому для редакції етапі. Й це дійсно так. У підсумку ті, хто нас цінує, більше цінуватимуть і вас. Крім того, ціна розміщення відносно невелика: сподіваємось, невдовзі стандартна рекламна кампанія на Далі буде коштуватиме більше.

Це можна розглядати і як інвестицію — адже наші публікації, сподіваємось, сприятимуть тому, що люди в Україні ставатимуть успішнішими, а країна — заможнішою. Відтак, у підсумку, зростуть і ваші прибутки.

Якщо розглядати це як підтримку, то ми використаємо її в найбільш ефективний спосіб. Як саме? Розрахунок такий. Мінімально необхідна сума на місяць повноцінної роботи зараз становить 25 тисяч гривень. Це — зарплатня двом людям, гонорари позаштатним авторам та ілюстраторам, кращий хостинг та повільне покращення дизайну й технічної частини, купівля необхідних для підготовки матеріалів журналів чи книжок. Із цим ресурсом ми зможемо публікувати 250 матеріалів на місяць. Серед них і лаконічні новини, і великі інтерв’ю чи огляди, але всі — якісні.

Будь-який медіаменеджер скаже, що це скромний бюджет. Ми вирішили обходитись мінімумом, вкладаючи лише в контент. Поки що — без винаймання офісу, іміджевої продукції, коштовних відряджень чи реклами. Це буде трохи пізніше, коли проект зароблятиме на себе сам.

Ми будемо раді підтримці бодай місяця нашої роботи в такому форматі. Тобто, на вказану суму. Хоча немає причин не підтримати нас у більшому обсязі :) Що більше ресурсу ми матимемо на існування в цьому мінімалістичному, але повноцінному режимі — то стабільнішим буде розвиток. А якщо буде можливість, то ми б найняли ще людей (кандидатів вистачає, і роботи їм точно вистачить), придбали б трохи техніки, зробили б кращий логотип чи, наприклад, поїхали б на конференцію Brain Bar. Відчуваємо, що привезли б звідти десятки матеріалів і важливих контактів — але наразі, на жаль, дозволити собі поїздку не можемо.

Усе залежить від ваших бажання, відчуттів та можливостей. Чи вплине розмір підтримки на величину й розміщення логотипу у футері? Так. Але в будь-якому разі лого всіх, хто нас підтримав, виглядатимуть достойно.

Ця підтримка не дає права впливати на редакційну політику. Але вам не буде за нас соромно. Ми належимо самі собі, жодні політичні чи суспільні рухи до Далі буде не причетні. Ми просвітницький, а не політичний проект, без жодної hidden agenda. І — замовних матеріалів чи публікацій сумнівної якості тут ніколи не буде. Не для того все починалось.

Але зв’язок із тими, кому ми не будемо байдуші, ми прагнули б підтримувати — у форматі щомісячних листів про те, що нам вдалось, які показники відвідуваності, та якими є подальші плани. Будемо раді, якщо це стане платформою для плідного діалогу.

Куди саме скерувати допомогу? Найпростіший та найшвидший спосіб — скинути на картку. Її номер — 4149 4378 3002 8534, це ПриватБанк. Усе фіксується, усі домовленості буде виконано. Ризику немає. Хочете офіційний письмовий договір? Теж жодних проблем — будь ласка, пишіть чи дзвоніть нам за контактами внизу сторінки. Маєте інші ідеї щодо розвитку? Також дзвоніть/пишіть, ми раді діалогу.

Ми робимо все, щоб Далі буде став якісним інструментом для того, щоб життя в Україні ставало цікавішим, процеси ефективнішими, а люди — щасливішими й багатшими. І сподіваємось, що ви підтримаєте нас на цій дорозі.

З повагою,
команда Далі буде та особисто головний редактор Антон Семиженко.