Американська компанія BlackRock, в управлінні якої акції компаній на 6,9 трильйони доларів, приєдналась до ініціативи ClimateAction100+. Це група інвесторів, що звертають особливу увагу на екологічну політику підконтрольних бізнесів. І виступають за скорочення викидів шкідливих речовин в атмосферу й ощадливе використання енергії.

BlackRock буде на кого впливати: в її інвестиційному портфелі, наприклад провідні компанії з видобутку й переробки нафти Shell, BP, ExxonMobil. Вони ж є одними з найбільших забруднювачів довкілля на планеті.

Нові принципи інвесткомпанії знайшли відображення на її сайті.

Чому компанія вирішила зайняти бік екоактивістів? По-перше, через активну критику. Другу причину пояснив у своєму щорічному листі до очільників компаній керівник BlackRock Ларі Фінк. «Кліматичні ризики це ризики для інвестицій, запевняє він. Для більшості великих бізнесів питання їхнього довгострокового процвітання залежить, зокрема, від ситуації з екологією на планеті. Зміни клімату безперечно вплинуть і на бізнеси, і на роботу фінансових ринків».

«Як міста зможуть дозволити собі зміни в інфраструктурі, якщо кліматичні ризики змінюють ринок довгострокових запозичень? Що буде зі страхуванням від пожежі чи повені там, де вони стануть звичним явищем? питає фінансист. Що станеться з інфляцією, якщо вартість їжі підскочить через посухи? Як ми можемо моделювати економічне зростання, якщо менш розвинені країни вже спостерігають падіння продуктивності через нетипові спеку й інші впливи клімату?»

Турбота про екологію зараз це продовження прибутків у майбутньому, запевняють у BlackRock. І обіцяють додавати в своє портфоліо лише ті компанії, які мають чітку стратегію зменшення викидів чи зниження шкоди від своєї діяльності для довкілля. Також інвестори створили підрозділ, який займатиметься вкладанням грошей у проекти, що змінюють екологічну ситуацію на планеті на краще. Не так через альтруїзм, як у продовження підходу: що менше зміниться клімат, то більше вийде заробити.

Текст: Антон Семиженко, зображення Wikimedia.

 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?