Текст: Дарина Хижко, фото Unsplash/Peng Cheong.

Програ­місти з Пекін­ського універ­ситету навчили робота перетво­рювати дані на читабельний текст. Залізний кореспондент отримав ім’я Сяо Нянь (Xiao Nan) – і, схоже, це перший робот, здатний створювати новини настільки швидко.

Всього за одну секунду робот устиг зібрати в мережі інфор­мацію про Фестиваль Весни в Гуанчжоу (Guangzhou), опрацювати її та видати в результаті зв’язний текст на триста ієрогліфів. Живі профе­сійні новинарі витратили б на це не менше 10 хвилин.

Новину надру­кували в газеті Гуанчжоу Southern Metropolis Daily, а робота взяли у штат. Тепер він щодня допома­гатиме кореспон­дентам газети працювати з новинами. Конку­рувати з журна­лі­стами Сяо Нянь навряд чи зможе: писати довгі статті, брати інтерв’ю та взагалі ставити питання він поки що не здатен.

Так само його канад­ський колега, який склав на основі побаченої картинки різдвяну пісню і заспівав її, далеко не тягне до Grammy. Це була спроба дослі­дників з Універ­ситету Торонто створити так зване «нейронне караоке»: попередньо алгоритм опрацював сотні різдвяних пісень. Вийшло схоже на музику, однак до відчуття свята й затишку тут поки що далеко:

Утім, роботи всього світу намага­ються ставати кращими та ближчими до людей. Приміром, напри­кінці минулого року інженер Абхішег Сінг надру­кував на 3D-принтері робота Peeqo, який відпо­відає на репліки співро­змовника доречними гіфками. Виходить досить дотепно, навіть виникає відчуття наявності в цього робота емоцій.

До довгого списку нових речей, яким торік навчились роботи, можна додати ходіння по стінах, здатність сміятись, знаходити точку опори й пітніти. Втім, поки що штучному інтелекту до доско­на­лості далеко. І хоч під загрозою автома­ти­зації вже чимало професій, розро­бники Сяо Нянь упевнені, що знадо­биться ще багато десятиліть, щоб їхній проект «доріс» до профе­сійного журна­ліста.