Текст Антона Семиженка, фото wair.fr.

Смог стає звичною ознакою великих міст: на минулому тижні він був і в Києві. Основні його наслідки — погана видимість та неприємне й небезпечне для легень повітря, тому там, де сильний смог, можна побачити автівки з ввімкненими фарами та людей у масках-респіраторах. Із останніми є кілька проблем: ці маски нерідко спадають, не так уже й добре фільтрують повітря, і естетично вони малопривабливі. Що дратувало ліонку Каролін ван Рентерем, яка кілька років тому працювала в Парижі й діставалась на роботу велосипедом. За вона перепробувала різні моделі таких масок. І вирішила створити свою.
Керолін працювала в індустрії моди, тож мала достатньо знань і можливостей зробити не просто елемент захисту, а й модний аксесуар. Так, невдовзі з’явився шарф Wair. Із вбудованим респіратором, який практично непомітний.

Так виглядає основа маски. Однак за тканиною її не видно.

Плюс шарфів — у тому, що ними можна обгорнутись, відтак брудне повітря не потраплятиме з боків чи згори. Всередині респіратора — три захисні шари. Один має у складі активоване вугілля, другий електростатичний, і тредій бактерицидний. Разом вони захищають, відповідно, від газів, пилу та бактерій.
Шарф розроблено у трьох модифікаціях. Перша дає можливість носити його, як капюшон, друга як бафф, і третій варіант — звична хустка.

У парі з Wair розроблено додаток для смартфонів Supairman. Він повідомляє, де в місті чистіше повітря і який маршрут краще обрати. А коли людина йде там, де рівень забрудненості повітря зараз вважається зависоким, смартфон вібрує, нагадуючи, що варто натягти шарф на обличчя. Решту часу він може бути просто прикрасою.

Зараз команда стартапу працює над новою версією шарфа-респіратора, з активним захистом. У складі системи буде вентилятор, який зробить дихання легшим і комфортнішим. Передбачається, що його можна буде докупити й для поточної моделі. Заряджатиметься пристрій через USB.
Розробка вже отримала чимало нагород, зокрема й гран-прі в номінації Інновація на Паризькому ярмарку 2016 року.