Який досвід можна вважати мандрами? До якої міри нові технології можуть замінити реальні фізичні об’єкти й місця? В японській компанії First Airlines вважають, що віртуальна реальність цілком може замінити реальні відвідини Нью-Йорка, Парижу чи Риму. Або, принаймні, стати їхнім бюджетним аналогом.

Досвід — максимально реалістичний. Обравши перший чи бізнес-клас, «пасажир» приходить до токійського кварталу Ікебукуро, де потрапляє в приміщення, ідентичне салону літака. Невдовзі ззовні доноситься звук двигунів: «літак злітає». Щоб продовжити подорож, потрібно вдягнути окуляри віртуальної реальності. Там «пасажирам» показуватимуть відео про країну прибуття, вони можуть роззиратись довкола. До них навіть підійде хтось місцевий і заговорить — щоправда, репліки не передбачатимуть відповідей.

Віртуальна реальність до кольору, до вибору

Невдовзі окуляри доведеться зняти: подаватимуть частування, пов’язане з кухнею обраної країни. «Стюарди» у проході між сидіннями пропонуватимуть тематичні сувеніри. Тоді ще трохи VR-реальності — і звуки посадки.

First Airlines, «перші наземні авіалінії», планують привабити користувачів дуже низькою, в порівнянно до вартості реальної подорожі, ціною досвіду — 6600 йєн за «політ» у першому класі. Це близько 62 американських долари чи 1650 гривень.

+ а також
Передати досвід подорожі за допомогою відчуттів намагаються також в аеропорті Стокгольма. Зайшовши до спеціальної кімнати, там можна відчути клімат країни, в яку відправляється мандрівник або мандрівниця.

Текст Антона Семиженка, зображення — First Airlines.