Volvo пропонує не купувати, а передплачувати свої автівки

Отримати автівку в тимчасову власність можна за 600 доларів на місяць. І через рік обміняти на іншу модель. (Поки що — якщо ви живете у США).

Зручність сервісів таксі та розвиток у світі громадського транспорту зменшує потребу людей в особистих автівках. А якщо треба морочитись із кредитами й дорогими страховками, то відмовитись від автівки на користь Uber чи Lyft виглядає логічним кроком. Як результат, уперше за кілька років продажі нових автомобілей у США в 2017 році впали. У гонитві за покупцем автовиробники пропонують гнучкіші моделі користування своїми автівками, пише Fast Company.

Нова пропозиція від виробників на кшталт Cadillac, Porsche та Volvo — використання своїх автомобілей на основі місячної абонплати. Модель лізингу існує давно, однак у новому варіанті її зробили максимально простою та зручною. Не потрібні ані банк, ані договори на десятки сторінок: просто завантажуєте додаток на смартфон або планшет, обираєте собі модель, невдовзі забираєте автівку в найближчому дилерському центрі — й щомісяця платите через додаток певну суму. У випадку Volvo це від $600. Пропозиція наразі діє для американського ринку.

— Підхід до володіння автівкою змінюється, — каже керівник Volvo Хакан Самуельсон. — Ми намагаємось відповідати новому часу.

За ремонт автівки, якщо такий знадобиться, платить Volvo. Через рік автомобіль можна обміняти на новий, або продовжити контракт. Виглядає, як прокат автівки — просто автівка нова, а строк — великий.

Попри зручність, підхід Volvo не особливо гнучкий. Що, якщо клієнт хоче їздити на джипі взимку й кабріолетом улітку? Тоді у план підписки можна включити можливість використовувати кілька різних автівок — як робить Cadillac зі своїм сервісом BOOK. Там можна змінювати автівку аж до 18 разів протягом року. Лиш заплатити за послугу доведеться в рази більше: від $1800 за місяць. У цьому випадку сервіс обходиться дорожче, ніж раз і назавжди купити собі одну автівку — однак і розрахований він на заможних людей. Які заплатять більше за зручність і відсутність клопотів по догляду за авто.

Невдовзі подібні передплатні моделі світу запропонують BMW та Mercedes.

Текст: Антон Семиженко.