Із понад 35 тисячами ресто­ранів мережа фастфудів McDonald’s присутня в більшості країн світу. За винятком Африки країни без «макдаків» є скоріше виклю­че­ннями. Це, зокрема, кочівна незаможна Монголія, ще бідніші Папуа Нова Ґвінея з Киргиз­станом, чи антиа­ме­ри­кан­ський Іран, який закрив усі McDonald’s на своїй території 1979 року, під час іслам­ської революції.

В останній день минулого року фастфуд відкрився і в найменшій країні світу: тепер з’їсти біґ-мак та курячі наґетси можна одразу за рогом від площі Святого Петра. В офіційні кордони Ватикану будівля з McDonald’s не входить, однак належить йому. На верхніх її поверхах – резиденції кількох впливових карди­налів Святого Престолу, й ті сусід­ством дуже невдо­волені. Один із них навіть надіслав скаргу Папі Римському Франциску, повідомляє Katolisch.de.

У Римі здійнялась ціла хвиля проти відкриття фастфуду в безпо­се­редній близь­кості до святого місця. Еліо Сґрецціа, колишній керівник римської курії – органу, що відпо­відає за взаємодію Ватикану з римською владою – висло­вився, що тепер палом­никам і туристам пропо­ну­ва­тимуть їжу, яка, «за словами багатьох лікарів та дієто­логів, спричинить проблеми здоров’ю спожи­вачів». Також чоловік бідка­ється, що кухня McDonald’s дуже далека від тради­ційних італій­ських страв.

Утім, ватикан­ський кардинал Доменіко Кальчано, який управляє нерухо­містю маленької держави, не бачить у своєму новому клієнті нічого загроз­ливого. Він запевнив, що нічого не знає про скарги до Папи Римського, натомість знає ставку оренди, і вона його тішить. За 538 квадратних метрів площі ресторан щомісяця платитиме Ватикану €30 тисяч.