Із понад 35 тисячами ресторанів мережа фастфудів McDonald’s присутня в більшості країн світу. За винятком Африки країни без “макдаків” є скоріше виключеннями. Це, зокрема, кочівна незаможна Монголія, ще бідніші Папуа Нова Ґвінея з Киргизстаном, чи антиамериканський Іран, який закрив усі McDonald’s на своїй території 1979 року, під час ісламської революції.

В останній день минулого року фастфуд відкрився і в найменшій країні світу: тепер з’їсти біґ-мак та курячі наґетси можна одразу за рогом від площі Святого Петра. В офіційні кордони Ватикану будівля з McDonald’s не входить, однак належить йому. На верхніх її поверхах – резиденції кількох впливових кардиналів Святого Престолу, й ті сусідством дуже невдоволені. Один із них навіть надіслав скаргу Папі Римському Франциску, повідомляє Katolisch.de.

У Римі здійнялась ціла хвиля проти відкриття фастфуду в безпосередній близькості до святого місця. Еліо Сґрецціа, колишній керівник римської курії – органу, що відповідає за взаємодію Ватикану з римською владою – висловився, що тепер паломникам і туристам пропонуватимуть їжу, яка, “за словами багатьох лікарів та дієтологів, спричинить проблеми здоров’ю споживачів”. Також чоловік бідкається, що кухня McDonald’s дуже далека від традиційних італійських страв.

Утім, ватиканський кардинал Доменіко Кальчано, який управляє нерухомістю маленької держави, не бачить у своєму новому клієнті нічого загрозливого. Він запевнив, що нічого не знає про скарги до Папи Римського, натомість знає ставку оренди, і вона його тішить. За 538 квадратних метрів площі ресторан щомісяця платитиме Ватикану €30 тисяч.