Останні сім тижнів Сполучені Штати щодоби видобувають на 1 млн барелів нафти більше, ніж споживають. Надлишок країна зберігає в підземних і наземних сховищах, активно будує нові ємності. Але запаси поповнюються з такою силою, що резервуарів просто не вистачить, повідомляє американський телеканал ABC.
Зараз запаси нафти у США – найбільші за останні 80 років, передовсім завдяки активному видобутку сланцевої нафти. Якщо тенденція продовжиться, уже в середині квітня надлишок нафти доведеться продавати на зовнішньому ринку. Через що ринкова ціна нафти і газу, вкотре за останні півроку стрибне донизу. За словами представника банку Citibank Еда Морзе, якщо зараз барель нафти марки WTI коштує біля $50 доларів, то після виходу США на ринок постачальників ціна обвалиться до $20 доларів за барель.

cushing-oil-storing
Ємності для зберігання нафти в містечку Кушин, Оклахома. Фото Castagra

За такої ціни американські компанії з видобутку нафти просто припинять роботу на певний час. І невідомо, що буде з російськими компаніями. Спад цін, на думку опитаних ABC аналітиків, протриває принаймні до літа.