За останні 5 років життя диких тигрів відчутно полегшало. До 2010-го їхня кількість постійно скорочувалась, доки не сягнула лише 3200 особин. Загроза повного винищення тварин схаменула людство, і тепер, за даними Всесвітнього фонду дикої природи (World Wildlife Fund, WWF), тигрів уже 3890.

В основному ріст відбувся за рахунок Індії, Росії, Непала й Бутану. Тиграм там стало комфортніше, відколи ці країни разом із десятком інших приєднались до ініціативи Tx2. Її мета — збільшити до 2022-го року поголів’я диких тигрів удвічі, тобто до 6400. Навряд чи мети вийде досягти, але тенденція вже втішна.

bilshe-tygriv-1

 

Головні загрози для тигрів — браконьєрство та зменшення території лісів. Щодо першого, то з 2000 по 2014 роки у злодіїв було вилучено близько 1590 цих тварин. І якщо в названих чотирьох країнах із явищем борються, у Південно-Східній Азії справи відчутно гірші. За збереження нинішньої ситуації в Малайзії, Індонезії та Китаї тигрів може не лишитись взагалі.

Ці цифри виглядають мізерними на тлі того, що було іще сотню років тому. 1900-го тигрів точно було не менше ста тисяч.

bilshe-tygriv-2

 

Найкращий спосіб підтримати збільшення популяції тигрів — не купувати ніяких виробів із цих тварин, особливо в якості туристичних сувенірів під час мандрівок Південно-Східною Азією. Для цього їх зазвичай і вбивають: шкіра й ікла йдуть на прикраси, нутрощі — на потреби народної медицини. У зв’язку з чим у WWF нагадують: найкраще місце для виробів із тигра — всередині самого тигра.

Усі фото надано WWF.