Розрахований на одну сім’ю будинок повторює поведінку соняшника: його «оболонка» з сонячних панелей завжди обернута до сонця. Рухається як вона — вгору чи вниз — так і сам будинок довкола вісі. В результаті отриманої енергії виходить у кілька разів (за португальського клімату — вп’ятеро) більше, ніж будинок споживає. Надлишком можна зарядити електромобіль, або взагалі заробити на продажу електрики в загальну мережу.

Проектом займається компанія Casas de Movimento, «рухомі будинки», іще з 2012-го року. Перший прототип зараз будують у містечку Матосіньйос біля Порто. Скоро він буде готовий до продажу, і ось його промо-відео.

На рольку видно: крім виробництва електроенергії, зовнішній каркас виконує ще дві важливі ролі. По-перше, він утеплює будинок узимку й робить прохолоднішим улітку (просто припіднімається, щоб уникнути теплоізоляції). А по-друге, він дозволяє розширювати будівлю за допомогою модулів. Народились діти — і можна вставити другий поверх, паралельно збільшивши площу поверхні.

Також інженери запевняють, що будинок можна буде легко перевезти в інше місце. Він розбирається, наче простий конструктор.

sunflower-house-1

І ще одна особливість дому — в тому, що можна легко змінити і його внутрішню конструкцію. Стіни за бажання також можуть бути рухливими. Casas de Movimento наводять приклад: вранці люди проводять на кухні небагато часу, тому ця кімнатка може бути й невеликою. Натомість увечері за столом збирається вся сім’я, а інколи й гості. Тоді можна взагалі об’єднати кухню з вітальнею чи основною кімнатою, відсунувши чи згорнувши стіну. Все автоматизоване й управляється за допомогою мобільного додатку. Тому, щоб змінити планування, потрібно лише обрати кілька опцій на екрані мобільного телефона.

Будинок-прототип у Матосіньйос буде готовий уже навесні. Він матиме п’ять поверхів, кожен з яких обертатиметься незалежно від решти. Покупця на житло нового покоління поки що шукають.

sunflower-house-2

Усі фото — Casas de Movimento.