Сингапур надихнувся прикладом відомого Нью-йоркського парку High Line, створеного на місці закинутої залізничної колії. В азійській державі вирішили зробити такий і собі — тільки в 15 разів довший. Ще на початку XX століття британці збудували залізничну колію, яка перетинала острів Сингапур із півночі на південь. Її протяжність трохи перевищувала 24 кілометри.

Із того часу місто стало незалежним, потоки вантажів та пасажирів змінились. 2011-го колією пройшов останній поїзд.

singapore-high-line-1
Залізниця ділила місто на дві частини.

Колія проходила через густозаселені райони, загалом поїзди могли чути близько мільйона людей. Чути, не бачити: залізницю було приховано від сторонніх очей деревами, будівлями чи рекламою. Виходів до неї, природно, майже не було. В рамках утілення проекта їх збудують більше сотні, пише Co.Exist.

Конкурс на дизайн парку виграла японська фірма Nikken Sekkai. В її планах с зробити пішохідну та велодоріжки по всій довжині парку. Також планується вісім «острівців» — ширших ділянок, де можна буде позайматись йогою, піднятись на штучну скелю, поспостерігати за довколишніми джунглями, чи долучитись до роботи урбан-ферми.

На початку року в прилеглих до колії районах пройде пересувна виставка нових планів влади щодо колії. Там місцеві зможуть залишити побажання та ідеї.