Silent Nemo, “Тихий Немо” – новий проект військового флоту США. Це робот, якого ззовні не відрізниш від риби. Він має форму й розмір середнього тунця. Ворушить хвостом, наче риба. Траекторія його руху – така ж. А всередині – повністю роботизоване начиння, можуть бути відеокамери, радари чи навіть зброя. Виглядає винахід ось так:

silentnemo-1

Без маскувального покриття й трохи привідкритий – так:

silentnemo-2 обидва фото – з hamptonroads.com

Пристрій радіокерований, також його можна запрограмувати на самостійне плавання. За допомогою Немо військові сподіваються пробиратись непоміченими на ворожу територію, шукати міни, оглядати корпуси кораблів на предмет пошкоджень. Зараз для цих небезпечних завдань потрібні люди, пише PilotOnline.
Завдяки заміні гвинта на “риб’ячий хвіст” Немо пливе майже нечутно, а радарам складніше його засікти. За словами офіцерів, уже наступного року рибку можуть взяти на озброєння.
Розробкою займається спеціальний підрозділ американського флоту, який тестує різноманітні нові технології. Ця команда також працює з тривимірними принтерами, окулярами типу Google Glass та десятком інших інноваційних ґаджетів.