Більшість сучасних смартфонів зроблено з розрахунку, щоб вони завжди були поряд, а краще — в руках. Десятки додатків перетворюють телефон на невпинний генератор сповіщень. Рідко коли минають півгодини, щоб ми не звернули увагу на смартфон, не взяли його в руки, і не залишились із ним на 5-10-20 хвилин. Чи, принаймні, відволіклись.

Часом це дошкуляє навіть самим розробникам смартфонів. Зокрема тим, які створили прототип Siempo (співзвучне з іспанським tiempo – час). Мета цього телефона — не відволікати вас, і навіть більше — спонукати до зосередженості.

Розробники, а саме іспанці Хорхе Сельва й Андреас Ґала, на базі Android створили програмну оболонку, яка рішуче відрізняється від тих, якими зараз комплектують смартфони. Наприклад, головний “робочий стіл” Siempo  — не набір іконок різноманітних програм, а просто рядок із написом: “Який ваш намір?”. Коли користувач починає вводити слово — з’являється меню з кількома пропонованими діями: зробити дзвінок, надіслати СМС чи написати нотатку. І все.

Звичайно, телефон має більшість функцій сучасних смартфонів. Є можливість слухати музику, робити фото й відео (але не селфі: фронтальної камери в Siempo немає), орієнтуватись по картах чи дізнаватись погоду. Є браузер, однак додатків соціальних мереж чи месенджерів нема. І якщо з’являться в майбутньому — то лише “підлаштовані під принципи Siempo“, зазначають автори.

Натомість смартфон має інші особливості, за допомогою яких він спонукає користувача не відволікатись. Головна— функція паузи, для активації якої треба просто натиснути бічну кнопку. Тоді на 15, 30 чи 60 хвилин телефон не надсилатиме жодних сповіщень, навіть якщо це телефонні дзвінки. Можна лише занести кілька контактів у “білий список” — тоді вони зможуть турбувати. Після того, як заданий час збіжить, Siempo сповістить про все, що відбулось за цей період. Для якихось інших операцій в режимі паузи смартфон також недоступний. Ні в інтернеті посидіти, ні фото погортати.

До завершення режиму паузи ще 17 хвилин. Можна згадати, як це було в 90-ті — коли ніщо не блимало й не дзижчало.

Отримання сповіщень “пакетами” — раз на годину, півгодини чи 15 хвилин — можна налаштувати окремо. Інша особливість смартфона — режим Mindful morning, дбайливого ранку. Його мета — щоб людина після прокидання не починала одразу перевіряти пошту чи серфити інтернетом. Після спрацювання будильника Siempo розподіляє наступні півгодини-годину на наперед визначені користувачем активності. Наприклад, 15 хвилин, щоб скласти постіль і помитись, тоді півгодини на зарядку, потім 15 хвилин на медитацію. Протягом усього цього часу для дзвінків, смс, браузингу й тому подібного телефон також недоступний.

Зараз автори розробки проводять збір коштів на Kickstarter. Масове виробництво планують почати ближче до осені. Ціна Siempo з 16 гігабайтами пам’яті (тут розробники теж вирішили не спокушати зайвим) становитиме близько $300.

Текст Антона Семиженка, усі зображення — Siempo.