Дослідники з коледжа Університету Лондона (UCL) розробили фарбу, яка відштовхує воду і при цьому стійка до жирів чи механічного впливу. У складі речовини – наночастинки діоксиду титану, пише журнал Science. Це далеко не перше покриття з водовідштовхуючими властивостями. Однак попередні розробки були нестійкими: інколи водозахисні елементи можна було просто здути. Нова речовина витримає і длубання ножем, і тертя наждачним папером (у розумних межах).
Крім цього, фарба має іншу властивість. Коли крапля води потрапляє на таке покриття, вона кулькою котиться донизу, і, наче пилосос, вбирає в себе пилинки, бруд, і навіть віруси з бактеріями, які опинились на покритій фарбою поверхні. Ось відео про те, як це відбувається.

Винахід придатний до застосування усюди, від поверхні автомобілей до одягу.

Тимчасом нам потрапило на очі відео, як за допомогою подібної фарби борються з активними відпочивальниками, котрі після вечірки не проти “відлити” на стіну будинку в зоні досяжності. У Гамбургу, в популярному тусовочному районі St.Pauli така схильність чоловіків напідпитку вже давно дошкуляє місцевим мешканцям. Активісти вирішили нанести на стіни водовідштовхуюче покриття. В результаті, на жаль для людини, яка вирішила “полегшити” свій організм таким чином, уся рідина несподівано опиняється на її ногах. Вибачайте, це життя.