Ви можете сумні­ватись, та вчені запев­няють, що молоко тарганів – корисне для людини. Воно більше, ніж у чотири рази поживніше за коров’яче молоко, утричі – за буйволяче. І в ньому – повний набір поживних речовин: є достатньо жирів, протеїнів та цукрів. А якщо розібрати білкові послі­дов­ності, то можна побачити всі необхідні людині аміно­ки­слоти, запев­няють в Інституті біології стовбу­рових клітин (InStem), що в Індії.

Більшість видів тарганів не годують дітей молоком. Це стосу­ється лише Diloptera punctate, яка єдина народжує вже живим, не відкладає яйця.

Звичайно, «доїти» тарганів учені не планують. Вони споді­ва­ються виокремити з ДНК Diloptera punctate послі­дов­ність генів, що відпо­відає за вироблення проте­ї­нових кристалів молока. А тоді спробувати відтворити цю послі­дов­ність у лабора­торії, повідомляє The Times of India.

Окрім індій­ських вчених, в експе­ри­менті беруть участь науковці зі Сполу­чених Штатів, Японії, Канади та Франції. Й вони всерйоз розра­хо­вують на вживання комах та продуктів із них у їжу паралельно з тим, як на планеті більшає людей.