Ви можете сумніватись, та вчені запевняють, що молоко тарганів – корисне для людини. Воно більше, ніж у чотири рази поживніше за коров’яче молоко, утричі – за буйволяче. І в ньому – повний набір поживних речовин: є достатньо жирів, протеїнів та цукрів. А якщо розібрати білкові послідовності, то можна побачити всі необхідні людині амінокислоти, запевняють в Інституті біології стовбурових клітин (InStem), що в Індії.

Більшість видів тарганів не годують дітей молоком. Це стосується лише Diloptera punctate, яка єдина народжує вже живим, не відкладає яйця.

Звичайно, “доїти” тарганів учені не планують. Вони сподіваються виокремити з ДНК Diloptera punctate послідовність генів, що відповідає за вироблення протеїнових кристалів молока. А тоді спробувати відтворити цю послідовність у лабораторії, повідомляє The Times of India.

Окрім індійських вчених, в експерименті беруть участь науковці зі Сполучених Штатів, Японії, Канади та Франції. Й вони всерйоз розраховують на вживання комах та продуктів із них у їжу паралельно з тим, як на планеті більшає людей.