Ефективний та відносно недорогий спосіб повернути рухливість кистям рук після виробничих чи військових травм, контузій чи інсульту розробили в Південній Кореї. Це схожий на рукавицю пристрій, через Bluetooth пов’язаний з комп’ютерною програмою. У пластикових елементах рукавиці — десятки датчиків руху. А в програмі — ігри, в яких для позитивного результату потрібно повертати долоню чи згинати пальці.

Зараз є чимало методик реабілітації на дрібну та середню моторику. Але більшість із них нудні, а прогрес, якщо він незначний, часто непомітний навіть самому хворому. RAPAEL — така назва пристрою — додає в лікування елемент гри, постійно ускладнюючи завдання й демонструючи, наскільки новий результат кращий чи гірший за попередні. Також детальну статистику по групах м’язів бачить лікар, що допомагає спланувати подальшу терапію.

Rapael-hands
Типи рухів, які допомагає розробити RAPAEL.

Інший плюс винаходу в тому, що користуватись рукавицями можна й удома, не відвідуючи шпиталь чи реабілітаційний центр. Загалом перелік переваг показано у відео компанії:

https://www.youtube.com/watch?v=dAnAw2TzMU4

Ігри ж виглядають так:

Ціна, втім, в Україні більше доступна лікарням чи заможним людям: комплект коштує $! тисячу. Хоча, порівняно з іншими пристроями для розробки кінцівок, RAPAEL у рази дешевший. Якщо не брати до уваги дерев’яні кубики.

Гейміфікація — пожвавлення процесу за допомогою елементів гри – використовується в терапії все активніше. Принцип схожий: до тіла людини прилаштовують сенсори, за допомогою яких визначається поведінка персонажа комп’ютерної гри. Мета — викликати в пацієнта відчуття азарту. Тоді він захопиться покращенням своїх результатів у грі, й лікуватиметься непомітно для себе.