Винайдено сонячні панелі, які можна використовувати на екранах для смартфонів, планшетів, навіть на вікнах. І, власне, на будь-якій іншій твердій поверхні, що знаходиться під сонцем. Розроблене в лабораторії Масачусетського технологічного інституту Ubiquitous Energy покриття цілком прозоре.

tranaparent-solar-panel2

Це в корені відрізняється від традиційного підходу, за яким колір сонячних електрогенеруючих панелей був якомога ближчим до чорного. Адже що темніша поверхня, то більше сонячного світла видимого спектру вона вбирає. В МІT ж вирішили орієнтуватись на невидимі людському оку частини спектру — інфрачервоний та ультрафіолетовий, пише Popular Science. Ефективність цього покриття майже не поступається традиційному: на електрику перетворюється 10% енергії, що потрапляє на поверхню. (Погоджуємось, це загалом невисокий результат, як і нинішній стандарт індустрії — 15%).
Зараз новинку готують до промислового виробництва. Коли воно почнеться, прозорі енергогенеруючі панелі можна буде встановлювати, приміром, на екрани смартфонів. Таким чином телефон зможе самозаряджатись. Інший перспективний напрям застосування — стіни й вікна офісних будівель. Адже ці скляно-бетонні висотки зазвичай не в тіні. Отримана таким чином електроенергія зможе покрити значну частину їхніх потреб.