На всіх цих відео сучасною є лише одна річ — шорти. Решта створю­ється «з нуля», із матеріалів, знайдених одразу тут, у лісі. В цьому мета: відтворити, відчути на собі техно­логії часів первісних людей. Коли ще не було ні тканин, ні металу, ні пластику.

Автор блогу Primitive technology розпо­відає про себе небагато, навіть імені не називає. Він живе на півні­чному сході Австралії — швидше за все, біля міста Кернс. Біля міста багато лісів, і ще в дитинстві хлопець зводив саморобні хатини. Коли виріс, зайнявся вивченням біології та геології. Поступово заціка­вився побутом давніх людей.

Помешкання хлопця знахо­диться на краю міста. Одразу за ділянкою сусіда почина­ється закинута плантація цукрової тростини, яка за десяти­ліття повністю заросла деревами. Там є струмки, є термі­тники, чимало різних дерев — і жодних слідів сучасного світу. Хлопець вирішив облаштувати в цьому чагарнику майданчик для експе­ри­ментів — і захопив із собою камеру.

Перед кожним новим проектом чоловік досліджує, що по цій темі є в інтернеті. Щось придумує сам. Він не коментує свої дії голосом — хоча є субтитри, вже на десятках мов, тому кожен процес можна зрозуміти до деталей і відтворити самостійно. Завдяки відсу­тності слів та музики — чути лише природний шум — відео заспо­коюють, дають відчуття приємної самотності на тлі природи. Можливо, через це в кожного з них мільйони переглядів. Хочеться й собі в такий ліс, правда ж?

За кілька­хви­линними записами — довгі години чи й дні фізичної роботи. Відсу­тність пилок, лопат, газу дається взнаки. розділити стовбур дерева на три частини — потрібно два дні. Щоб пропалити в ньому наскрізну дірку — чотири години. Чоловік отримує насолоду від самого процесу, який дає відво­лі­ктись від сучасного життя і його проблем. Однак, при цьому, нові відео з’являються нечасто — приблизно раз на місяць.

Коли виявилось, що поціно­вувачі відео про первісні техно­логії є по всьому світу, хлопець вирішив зробити це своїм основним заняттям. Внески через платформу Patreon скоро дозволять йому звіль­нитись із роботи. Також у планах написання книжки. Але насам­перед — опану­вання нових техно­логій. У планах — видобути скло, пошити одяг, посадити сад. І, переско­чивши мідний та бронзовий віки, навчитись виплавляти залізо. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено: крупинки заліза вийшло видобути із колонії залізо­ба­ктерій за допомогою глиняної печі з піддувом. Саморобним, ясна річ.