Ми вже розповідали про компанію Planet, яка днями збільшила кількість своїх супутників на земній орбіті до 143. Виявилось, що науковці регулярно викладають зроблені супутниками фотографії у відкритому доступі. І їх настільки багато, в тому числі красивих чи цікавих, що ми вирішили зробити окремий матеріал-фотогалерею. Отже, нижче — 40 знімків з усіх континентів.

Сонячне світло показує різницю між неспокійними водами Індійського океану та повним штилем лиману Піл-Харві на заході Австралії. Води лиману забруднено хімікатами, якими обробляють довколишні поля. В результаті з'являлась малоестетична й часом токсична цвіль. Щоб цього уникнути, лиман сполучили з океаном, проклавши Дейвсвільський канал. Знято 23 грудня 2014 року.
Контрасти столиці Тибету Лхаси. Одну з головних святинь буддизму, збудований 1645-го палац Потала, видно вгорі праворуч. Палац — на вершині пагорба у старому центрі міста. А з іншого боку річки Ґі-Чу — новий район Люву з житловими багатоповерхівками й сучасною інфраструктурою. Його будівництво Китай почав у 2000-х. Фото зроблене 11 лютого 2015 року.
Найпівденніша провінція Південної Кореї Єолланам-до знаменита своєм сільським господарством. Праворуч — клаптикові рисові поля. А що ліворуч? Так тут вирощують їстівні водорості, у спокійних водах затоки М'єоньян. Знімок зроблено 2 березня 2015 року.
Хоч будівель і не видно, цей ландшафт створено людиною. Раніше тут, у китайській провінції Сичуань, були пагорби з ярами. Зараз усе, крім найкрутіших підйомів, розрівняно під рисові поля. 16 квітня 2015 року. 
Всього таких штучних острівців — 27. Це одне з найновіших нафтових родовищ, яке розробляє саудівська компанія Aramco. Свердловини розміщено просто на острівцях Manifa heavy crude project у Перській затоці. Сполучають родовища 40 кілометрів доріг та 13 мостів. На виході — 900 тисяч барелів нафти щодоби. 19 квітня 2015.
Осінь у патагонських Андах. Чилі, 29 квітня, 2015.
Озеро Трініті в Каліфорнії. Жовті смужки позначають, наскільки рівень води нижчий за звичайний. У день зйомки вода в цьому озері (найбільша глибина якого — 65о метрів) опустилась на 30 метрів нижче, ніж типового червня. Знімок зроблено 3 червня 2015-го.

Aspire Zone, багатофункціональний спортивний комплекс у Катарі. Зараз він на реконструкції: планується збудувати ще 9 нових стадіонів (а довкола — готелі на тисячі номерів). 2022 року тут відбудеться Чемпіонат світу з футболу. 24 червня 2015 року.

Річка Пурус звивається в незайманих куточках амазонських джунглів. 21 липня 2015 року.
Лас Веґас передовсім знаменитий своїми казино та вечірками. При цьому лишається маловідомим факт, що це одне з найщільніше заселених міст США. На одну квадратну милю тут припадає 4525 людей, тоді як у Нью-Йорку — 5319. 17 серпня 2015 року.
Це теплиці, й це центр Африки, Кенія. Помірний клімат і щедре сонце роблять країну зручним місцем для вирощування сонцелюбних рослин. Конкретно в цих теплицях вирощують тисячі троянд, які потім повезуть до Європи. 28 вересня 2015 року.
Розташований у висотній пустелі Атакама кар'єр Escondida — одне з найбільших місць видобутку міді у світі. Крім неї, тут трапляються ще срібло й золото. 1 жовтня 2015-го.
Іще недавно тут був ліс. Зараз уряд Болівії, намагаючись дати більше ресурсу місцевим селянам, перетворив місцевість на поля. Зведено нові будинки, переселено сім'ї з бідніших землею місць. Кожна сім'я отримала по "промінцю". 21 жовтня 2015 року.
У розпал перегонів США й СРСР за панування в космосі НАСА знайшла нове застосування полігону для випробувань зброї в пустелі Невада. Тут, між цих штучних пагорбів, астронавти вчились пересуватись поверхнею місяця, збирати геологічні зразки (також відомі, як камені), й керувати луноходом. 23 жовтня 2015 року. 
Ніагарський водоспад. 26 жовтня 2015-го.
Туман над річкою Салуїн, західнокитайська провінція Юннань. Ранок 20 листопада 2015 року. 
Забруднена стічними водами від залізорудних шахт річка Досі, Східна Бразилія. 29 листопада 2015 року.
Щільні поля довкола містечка Еневарі, Ефіопія. 21 грудня 2015 року. 
Сомалійське місто Луук знаходиться якраз між двома вигинами ріки Джуба. Зараз у цьому відносно спокійному місті живуть тисячі внутрішніх переселенців: у роздрібленому Сомалі тліють одразу кілька конфліктів. 12 січня 2016 року.
Вашинґтон після снігопаду 24 січня 2016 року.
Вал із щільною лісосмугою відмежовує сільськогосподарські землі від вод затоки Ітайпу. Зусилля виправдані: тропічний клімат робить цю місцевість на межі Бразилії та Параґваю ідеальною для вирощування цукрової тростини, кави, чаю та бавовни. 27 січня 2016 року. 
Засніжена Сумщина. 17 лютого 2016 року. 
80 тисяч біженців із Сирії живуть у цьому таборі Заатар в Йорданії. Спершу тут були намети, зараз їх замінили на міцніші, фактично постійні споруди. 25 лютого 2016 року.
Тисячі сезонних озерець щороку з'являються в бразильській Пантаналі, найбільшій болотистій місцевості світу. Її облюбували сотні видів диких тварин від кайманів і тапірів до ягуарів та ара. 15 березня 2016-го.
Тіні від хмарочосів центрального Лос-Анджелесу раннім ранком. 17 березня 2016-го. 
Це місця трохи на північ від Одеси, техаської Одеси. Так званий Мідлендський басейн — одне із найбільших газових і нафтових родовищ США. Світлі цятки — місця свердловин. 10 квітня 2016 року. 
175 вітряків у гирлі Темзи утворюють London Array, найбільшу у світі вітряну електростанцію за межами суходолу. Кожен вітряк має від 85 до 100 метрів у висоту, разом вони виробляють 2500 гігават електроенергії на рік. 17 квітня 2016 року. 
Якщо надворі квітень, але лижникам і сноубордистам кортить кататись — на допомогу приходить штучий сніг. Білі смужки — це засипані ним схили Зелених гір в американському штаті Вермонт. 28 квітня 2016 року. 
Юйчжоу — одне з сотні китайських міст із населенням у понад мільйон людей. Дрібненький, непримітний за китайськими мірками поліс: у Вікіпедії навіть не знайшлось статті українською про нього. Власне місто — зліва внизу, решту ж території займають передмістя й містечка на 15-50 тисяч людей, які з'явились в останні роки. 3 травня 2016-го.
Це "серце" утворене з понад 4 тисяч дзеркал. Відбиті ними сонячні промені нагрівають бойлер із водою, який видно в центрі. У результаті вода сягає температури в 530 градусів за Цельсієм. Електростанція Khi One, Південноафриканська Республіка, 11 травня 2016 року. 
Пожежа на полі в регіоні Тошка, Єгипет. 12 травня 2016 року. 
Точно як на Поліссі нелегально шукають бурштин, у лісах перуанського заповідника Тамбопата працюють нелегальні шукачі золота. 30 травня 2016-го.
Озера в дельті річки Волга, Росія. Між ними — піщані валуни, що з'явились через підняття рівня Каспійського моря перед Льодовиковим періодом. 12 червня 2016-го.
Озеро Окічобі у Флориді, США. Надмір дощу, висока температура повітря й використані в сільському господарстві хімікати спричинились до інтенсивного цвітіння води. 1 липня 2016 року. 
Індустріальна зона в районі затоки Лайчжоувань, Китай. Тут виробляють оксид та гідроксид магнію, неочищену сіль та бром. 5 липня 2016-го.
Україна, Одещина, Тилігульський лиман. 12 липня 2016-го.
Єрусалим, Ізраїль/Палестина. По центру — Храм Гробу Господнього та дуже щільна старовинна забудова довкола нього. Ліворуч — сучасніші квартали з єврейським населенням, праворуч живуть переважно палестинці. Зліва вгорі — зовсім нові райони міста. 1 серпня 2016 року. 
Долина Нілу, Єгипет. Як і сотні років тому, єгиптяни вирощують тут більшість свого врожаю. 13 серпня 2016-го.
160-тисячне місто Кейп Корал у Флориді — світовий рекордсмен із протяжності каналів у межах населеного пункту.  Їх тут аж 640 кілометрів. 22 серпня 2016 року. 
Пускові майданчики для космічних ракет на мисі Канаверал, Флорида, США. На сьогодні активним лишається тільки один майданчик — найвищий. 30 вересня 2016 року. 
Старе, Красне, Кругле й Киятське озера в Північному Криму. Усі вони безстічні й солоні, через що вода озер переповнена мікроорганізмами, у кожному випадку свого виду. Вони й стали причиною таких яскравих кольорів. 14 грудня 2016 року.