Текст: Антон Семиженко, фото M2SYS, Today Online.

Черги на паспортний контроль в аеропортах досі сягають сотень людей. Часто це найдовша процедура в аеропорті, вона виснажує, а ще потребує значної кількості прикордонників. Щоб зробити прибуття та відліт із країни простішим та приємнішим, у австралійських аеропортах до 2020 року планують відмовитись від перевірки паспортів взагалі. Натомість контроль відбуватиметься через розпізнавання обличчя й ідентифікацію відбитку пальця, пише The Daily Telegraph.

На більшість людей, особливо в західному світі, вже зібрано порядну базу електронної інформації: хто куди й скільки разів летів, чи порушував/порушувала закон, у якій країні проживає та які має візи. За всіх “але”, це зручно: система миттєво ідентифікує людину і, якщо її не визнано небезпечною, пропускає в країну.

Як саме відбуватиметься контроль, у Австралії поки вирішують: місцевий Департамент імміграції та захисту кордону оголосив тендер на найкраще рішення. В австралійському Інституті стратегічної політики прогнозують, що

це буде схоже на коридор, на стінах якого буде розміщено пристрої для розпізнавання обличчя та відбитків пальців. Пасажири проходитимуть крізь нього, практично не зупиняючись. “Так, ніби після звичайного внутрішнього рейсу”, — каже керівник відділу прикордонної безпеки інституту Джон Койн.

Тестову версію системи планують встановити в аеропорті столичної Канбери у липні. Якщо все піде вдало, в листопаді новий метод перевірки особи запустять в аеропортах Мельбурна й Сіднея, а до березня 2019-го — в решті аеропортів країни.

Це не перша інновація в австралійських аеропортах. Зараз там уже використовується автоматизована система SmartGate: пасажир прикладає до зчитувального пристрою свій біометричний паспорт, паралельно сканується сітківка його ока — і звіряється із зображенням сітківки, записаним на паспортному чіпі.

Термінали SmartGate виглядають так.

Утім, хоч цей процес швидший за перевірку паспорта живою людиною, черги і затримки виникають все одно.