Текст: Антон Семиженко, фото M2SYS, Today Online.

Черги на паспортний контроль в аеропортах досі сягають сотень людей. Часто це найдовша процедура в аеропорті, вона виснажує, а ще потребує значної кількості прикор­дон­ників. Щоб зробити прибуття та відліт із країни простішим та приєм­нішим, у австра­лій­ських аеропортах до 2020 року планують відмо­витись від перевірки паспортів взагалі. Натомість контроль відбу­ва­ти­меться через розпі­зна­вання обличчя й іденти­фі­кацію відбитку пальця, пише The Daily Telegraph.

На більшість людей, особливо в західному світі, вже зібрано порядну базу електронної інфор­мації: хто куди й скільки разів летів, чи порушував/порушувала закон, у якій країні проживає та які має візи. За всіх «але», це зручно: система миттєво іденти­фікує людину і, якщо її не визнано небез­печною, пропускає в країну.

Як саме відбу­ва­ти­меться контроль, у Австралії поки вирішують: місцевий Депар­тамент імміграції та захисту кордону оголосив тендер на найкраще рішення. В австра­лій­ському Інституті страте­гічної політики прогно­зують, що

це буде схоже на коридор, на стінах якого буде розміщено пристрої для розпі­зна­вання обличчя та відбитків пальців. Пасажири прохо­ди­тимуть крізь нього, практично не зупиня­ючись. «Так, ніби після звичайного внутрі­шнього рейсу», — каже керівник відділу прикор­донної безпеки інституту Джон Койн.

Тестову версію системи планують встановити в аеропорті столичної Канбери у липні. Якщо все піде вдало, в листопаді новий метод перевірки особи запустять в аеропортах Мельбурна й Сіднея, а до березня 2019-го — в решті аеропортів країни.

Це не перша інновація в австра­лій­ських аеропортах. Зараз там уже викори­сто­ву­ється автома­ти­зована система SmartGate: пасажир прикладає до зчиту­вального пристрою свій біоме­тричний паспорт, паралельно скану­ється сітківка його ока — і звіря­ється із зобра­женням сітківки, записаним на паспортному чіпі.

Термінали SmartGate вигля­дають так.

Утім, хоч цей процес швидший за перевірку паспорта живою людиною, черги і затримки виникають все одно.