Джеймс Ватсон, який 1962-го отримав Нобелівську премію з медицини, вирішив продати медаль на ауціоні. Гроші – передбачається, що лот можуть закрити за $3,5 мільйони – підуть на розвиток досліджень в Університеті Чикаго і в лабораторії Колд Спрінг Харбор. Це перший випадок, коли Нобелівська медаль продається за життя лауреата, повідомляє The Daily Telegraph.

Ватсон отримав нагороду за відкриття 1953-го подвійної спіралі ДНК. Зараз це знання лежить в основі молекулярної біології. Тоді ж Ватсон просто сказав колегам: “Погляньте, наскільки це прекрасно!”. Зараз чоловіку вже 86. Його напарник і співавтор відкриття Франсіс Крік помер 2004-го. Медаль Кріка продано торік за $2,2 мільйони, а рукописний лист до сина з повідомленням про відкриття придбали аж за $5,3 млн. На аукціоні робіт Джеймса Ватсона, який заплановано вже на 4 грудня, продаватимуть також рукописи науковця. Наприклад, написані від руки чернетки Нобелівської промови можуть відійти до нових власників за півмільйона доларів.

Відійшовши від активної наукової роботи, чоловік став активно популяризувати науку. Щоб привернути до неї нову аудиторію, робив промови й писав книжки. Найвідоміша з них, видана 1968 року “Подвійна спіраль” стала знаковою. В ній науковців подано не як снобів-заучок, які проводять весь час у стерильних лабораторіях, а як амбітних і активних особистостей, які часом вдаються до великих авантюр, щоб зробити відкриття першим.

Фото з metabolomica.uspceu.es.