Німецький промисловий концерн thyssenkrupp представив нову модель ліфта: уперше з винаходу підйомника в 1854-му в системі не використовуються троси. Кожну кабінку оснащено автономним двигуном, який повільно пересуває ліфт у шахті.

Ліфт під назвою MULTI може рухатись як вертикально, так і горизонтально, повідомляється спеціальному сайті новинки. Для цього в шахтах є поворотні механізми, які спрацьовують залежно від обраного пасажиром маршруту. Або номера ліфта: передбачається, що кабінок буде багато й вони зі швидкістю 5 метрів на секунду невпинно курсуватимуть за запрограмованим маршрутом. Схоже на рідкісний зараз ліфт безперервної дії — патерностер.

https://www.youtube.com/watch?v=KUa8M0H9J5o

У компанії впевнені, що через урбанізацію хмарочосів ставатиме все більше. Із 2000-го року будинків заввишки понад 200 метрів зросла утричі. Зараз їх майже 900, ще 180 — у процесі будівництва. Нові ліфти мають допомогти швидше й дешевше розподілити потоки пасажирів у таких висотках.

Так ліфти мінятимуть напрям руху.
Так ліфти мінятимуть напрям руху.

Будинки перетворюються на вертикальні міста, і їм потрібна гнучка транспортна система, схожа на метро. Сама лише швидкість не вирішує транспортних задач, які виникають у таких хмарочосах.
Керівник відділу досліджень thyssenkrupp Elevator Маркус Джеттер.

Цьогоріч thyssenkrupp завершує будівництво так званої Тестової вишки — 232-метрового хмарочоса, в якому компанія тестуватиме свої розробки. Після завершення на верхівці буде найвищий у Німеччині оглядовий майданчик. Планується, що людей доставлятиме туди MULTI.