“Любиш грати в Pokemon Go? А хочеш ловити покемонів по всьому світу? Військовий флот США має змогу взяти тебе в подорож довкола світу, дозволить тобі грати в Pokemon Go та допоможе досягти мети – майстерності в цій грі!” Оголошення з таким змістом з’явились у США. Нижче на листку – заклик зв’язатись із місцевим армійським рекрутером, щоб дізнатись про умови служби на флоті.

navy-pokemon
Зображення – BOB of the FOB comics.

Оголошення справжнє, це підтвердили в адміністрації флоту. І додали, що воно дисонує з традиційною місією NAVY, яка полягає в “підтримці, тренуванні й оснащенні військово-морських сил, щоб ті були готові перемагати у війнах, відбивати агресію та забезпечувати свободу у відкритому морі” – ідеться в офіційних документах. Тому невдовзі у флоті перепросили за рекламу, яка розходиться з цінностями організації. Пояснили все “креативністю молодих рекрутерів”.

В останні роки флоту дійсно доводиться звертатись до нестандартних способів привернути увагу молоді: бажаючих поповнити ряди війська бракує. Через це, наприклад, кілька місяців тому з’явилась реклама, в якій служба на флоті порівнюється із захистом планети від нашестя злих сил.

Гра Pokemon Go тимчасом успішно “рекрутує” мільйони нових прихильників. Щоб ловити покемонів, звільнюються з роботи, влаштовують цілу поліцейську спецоперацію, “захоплюють” навчальні корпуси університетів, не кажучи про вже звичні стихійні перекриття вулиць. Тимчасом у Росії створюють свій, “патріотичний” аналог гри: за допомогою смартфонів треба спіймати Віктора Цоя, Юрія Гагаріна, Петра Чайковського, Івана Грозного та інших. Спіймані персонажі дозволять зробити з собою селфі. Додаток розробили в уряді Москви для заохочення туризму.