У Національній космічній агенції США до зимових свят вирішили трохи розважитись і випустили кілька постерів свого уявного туристичного бюро. На трьох плакатах — принади планет, на яких, як довідались у NASA, можливе життя. Кому не шкода витратити десяток-другий світлових років на дорогу — на вас чекають:


Рекламний текст до цього плаката запевняє: “Удвічі більший в розмірах за нашу планету, HD 40307g можна назвати або супер-Землею, або міні-Нептуном, оскільки вчені досі не впевнені, чи поверхня цього космічного об’єкта кам’яниста, чи вкрита шарами льоду і газу. З певністю можна сказати іншу річ: із вагою, увосьмеро більшою за земну, сила гравітації HD 40307g набагато, набагато вища за ту, до якої ви звикли”.
Відстань до планети від Землі — 44 світлових роки.


“Кеплер-186f — перша планета розміром із Землю, яку виявлено в потенційно придатній для життя зоні довкола землі, де може існувати вода у рідкому стані. Ця зірка набагато холодніша й червоніша за Сонце. Тому, якщо на тій планеті існує життя, процес фотосинтезу в рослин має змінитися, відтак кольорова палітра дещо відрізнятиметься від зелених земних барв”.


“Як і в планети Татуін Люка Скайвокера із “Зоряних воєн”, довкола Кеплера-16b обертаються дві зірки. Тут вона ображена як планета із земною твердю, але так само може виявитись газовим гігантом на подобу Сатурна. Перспективи для зародження на Кеплері-16b життя невисокі, оскільки температура на її поверхні — така ж, як і в сухого льоду. Але своїм існуванням вона доводить, що подвійний захід сонця — не просто вигадка з художніх стрічок”.

Завантажити собі постери у великому форматі можна на сайті NASA Planet Quest.

+ Тимчасом: 15 січня до Плутона наблизиться зонд-дослідник. Поміж науковими пристроями, що мають краще дослідити карликову планету (після недавньої переоцінки вона взагалі називається “астероїд 134340”), поміщено невеликий контейнер із прахом першовідкривача Плутона Клайда Вільяма Томбо. Він заповідав, щоб його поховали в космосі.