У Націо­нальній космічній агенції США до зимових свят вирішили трохи розва­житись і випустили кілька постерів свого уявного туристи­чного бюро. На трьох плакатах — принади планет, на яких, як довід­ались у NASA, можливе життя. Кому не шкода витратити десяток-другий світлових років на дорогу — на вас чекають:


Рекламний текст до цього плаката запевняє: «Удвічі більший в розмірах за нашу планету, HD 40307g можна назвати або супер-Землею, або міні-Нептуном, оскільки вчені досі не впевнені, чи поверхня цього космі­чного об’єкта кам’яниста, чи вкрита шарами льоду і газу. З певністю можна сказати іншу річ: із вагою, увосьмеро більшою за земну, сила граві­тації HD 40307g набагато, набагато вища за ту, до якої ви звикли».
Відстань до планети від Землі — 44 світлових роки.


«Кеплер-186f — перша планета розміром із Землю, яку виявлено в потен­ційно придатній для життя зоні довкола землі, де може існувати вода у рідкому стані. Ця зірка набагато холодніша й червоніша за Сонце. Тому, якщо на тій планеті існує життя, процес фотосинтезу в рослин має змінитися, відтак кольорова палітра дещо відрі­зня­ти­меться від зелених земних барв».


«Як і в планети Татуін Люка Скайвокера із «Зоряних воєн», довкола Кеплера-16b оберта­ються дві зірки. Тут вона ображена як планета із земною твердю, але так само може виявитись газовим гігантом на подобу Сатурна. Перспе­ктиви для зародження на Кеплері-16b життя невисокі, оскільки темпе­ратура на її поверхні — така ж, як і в сухого льоду. Але своїм існуванням вона доводить, що подвійний захід сонця — не просто вигадка з художніх стрічок».

Заван­тажити собі постери у великому форматі можна на сайті NASA Planet Quest.

+ Тимчасом: 15 січня до Плутона набли­зиться зонд-дослідник. Поміж науковими пристроями, що мають краще дослідити карликову планету (після недавньої переоцінки вона взагалі назива­ється «астероїд 134340»), поміщено невеликий контейнер із прахом першо­від­кривача Плутона Клайда Вільяма Томбо. Він заповідав, щоб його поховали в космосі.