Глобальне потепління згубно впливає на десятки видів морської живності. У воді вищає рівень СО₂, вона стає кислотнішою, а відтак у ній меншає крабів, морських зірок та коралових рифів. Натомість головоногих молюсків — восьминогів, кальмарів та каракатиць — тільки більшає.

Цей факт виявила група морських біологів, які дослідили статистику по всіх найбільших океанах за останній 61 рік. Кількість головоногих, які випадково потрапили в рибальські сіті, стабільно зростає. І що далі, то більше, йдеться в тезах їхньої роботи, опублікованих у журналі Current Biology.

В чому причина? На думку дослідників, ключовий фактор у тому, що і восьминоги, й кальмари з каракатицями швидко адаптуються і вчаться новому. Навіть протягом їхнього відносно короткого життєвого циклу. Тому вони встигають пристосуватись до нових умов: наприклад, змінити окрас свого «камуфляжу» відповідно до змін на дні. Чи мігрувати в інший, більш щедрий на їжу регіон.

Якщо тренд продовжиться й головоногі захоплюватимуть усе більше екологічного простору, вони зможуть стати одними з домінуючих тварин світового океану.