Біометричні дані — відбиток пальця, своє зображення чи голос — стають усе популярнішими способами ідентифікації особистості. Днями про успішне завершення експеримента заявила компанія MasterCard, один із лідерів карткових та електронних платежів. Компанія дала можливість 750 голандцям протягом півроку при оплаті покупок через мобільний додаток замість паролю або робити селфі, або прикладати палець до сенсора. Майже всім сподобалось: 83% людей запевняють, що це безпечніше за звичний пароль. Приблизно стільки ж попросили залишити можливість платити за допомогою селфі й у майбутньому.

Уже скоро MasterCard, крім Нідерландів, запустить нововведення у 13 країнах Європи й Північної Америки. Україні, як і решті країн Центральної та Східної Європи, поки доведеться почекати.

Біометричні засоби ідентифікації вже активно використовують банки, пише The Independent. Британські Royal Bank of Scotland та Natwest обрали відбитки пальців, тоді як Barclays та HSBC — голос. В останньому банку запевняють, що голосові дані аналізуються одразу за сотнею параметрів. Окрім передбачуваних швидкості мовлення, висоти голосу та вимови перевіряються й фізіологічні нюанси. Зокрема форма гортані, голосовий тракт і носові канали.