Кріс ЛаПорте з американського штату Мічиган заробляє на життя малюванням карикатур на вулиці. Намалювавши за18 років під сотню тисяч таких малюнків, чоловік добре навчився відображати емоції на людських обличчях. І увечері у своїй студії він вкладає своє вміння у створенні гігантських копій старих фотокарток простим олівцем. Виходить вражаюче: за портрет американських кавалеристів, перемальований зі знімка 1921 року, ЛаПорте отримав винагороду в $250 тисяч, перемігши у конкурсі глядацьких симпатій в рамках програми ArtPrize.
Найновіша його робота — City Band, портрет університетського оркестру, в якому 80 років тому грав дідусь художника. Стару й трохи розмиту фотокартку ЛаПорте знайшов випадково, порпаючись у підвалі материного будинку. Перемальована з численними виразними деталями картина ж має параметри 4 на 8 метри. Як усе робилось, дивіться на відео. А вийшло — так:

city-2
city-1
city-4
city-5
city-6

Тамбурмажор (drum major англійською) — головний полковий барабанщик у арміях. В оркестрах, що марширують, виконує роль провідника. Зазвичай тамбурмажори — високого зросту і вдягнені найбільш урочисто.
“Є деякі обличчя, черги намалювати яких я чекаю з нетерпінням, — казав ЛаПорте, коли половина його картини була ще не завершена. — Наприклад, маленького барабанщика. Він, мабуть, удвічі молодший за решту в оркестрі, й так сильно намагається виглядати важливим і дорослим. Також чекаю можливості намалювати тамбурмажора. Він теж намагається виглядати гордо й важливо — але ж насправді він схожий на гіка й незграбу! Мені подобається ця суперечливість. Він — як не надто переконливий супергерой”.

cityband-7
cityband-8
cityband-9
cityband-10
cityband-11

chrislaporte.com