Із початком навчального року студенти Пхеньяна, Чонкіна, Кесона та інших північнокорейських міст мають виділити у своєму графіку додатково 81 годину. Стільки триває навчальний курс про життя поточного лідера Північної Кореї Кім Чон Ина. Підручники вже друкують, всередині – цитати “нової зірки”, “блискучого товариша” й “генія серед геніїв у воєнній стратегії” (офіційні титули диктатора), його тези та розпорядження органам влади.

kinjongun1

Порівняно з попередніми керівниками КНДР цей курс іще ліберальний, повідомляє південнокорейське громадське радіо KBS. Життя і доробок Кім Ір Сена й Кім Чен Іра студенти теж мають вивчати, 160 і 148 годин відповідно. Є в переліку й перша дружина засновника держави Чучхе Кім Йон Сук, але той курс триває лише 40 годин.

Сеульські політологи запевняють, що мета цього навчального курсу – зміцнити в умах і серцях північних корейців повагу й покору новому лідеру країни. А також – підсумувати беззаперечні успіхи його вже майже трирічного правління.

У світ інформації про життя північнокорейської верхівки пробивається дуже мало. Незважаючи на те, що до самого кінця 2011 року не було ясно, хто стане наступником Кім Чен Іра (у світі робили висновки, зокрема, за положенням долоні при рукостисканнях престарілого диктатора з найвищими корейськими посадовцями), вже 2008 року почалось будівництво резиденції для Кім Чон Ина. У січні 2010-о день народження тоді ще 25-річного хлопця стало державним святом, у північнокорейській політиці це дуже серйозний знак.

kimjongun2

За різними даними Кім Чон Ину від 30 до 32 років. Він наймолодший керівник держави у світі.

Лінк до теми: фотоблог Kim Jong-Il looking at things.