Каїрське метро багато в чому схоже на київське: ті ж три лінії, так само трохи більше півсотні станцій на двох берегах широкої річки. Як і в Києві, у столиці Єгипту це дешевий і тому найпо­пу­ляр­ніший вид громад­ського транс­порту — щодня ним користу­ються майже п’ять мільйонів людей. Відне­давна вони отримали можли­вість, чекаючи на поїзд, слухати радіо. Точніше, вони його точно почують, якщо не мають навушників, беруш чи проблем зі слухом.

Радіо Кемет (це давня назва Єгипту, буквально перекла­да­ється як чорні землі, тобто дельта Нілу) мовить просто з динаміків на платформах станцій метро. Оскільки пасажири нечасто знахо­дяться на цих платформах довше п’яти хвилин, програми радіо мають таку ж трива­лість.

В ефірі радіо розпо­відають про мистецтво, економіку, історію Єгипту, там звучать короткі радіоп’єси та навіть кулінарні рецепти. Є й три табуйовані теми: секс, політика й релігія. «Ми хочемо розпо­відати про те, що об’єднує наших людей, а не розділяє їх», — цитує директора радіо Ахмеда Машаля видання Gulf News. Він також зважає на те, що, на відміну від тради­ційних радіо­станцій, аудиторія його «хвилі» дуже різно­ма­нітна за вподо­ба­ннями, соціальним статусом, доходами й віком. Розпо­відаючи про кухню й життя Єгипту, в Кемет споді­ва­ються вдовольнити усіх.

Проект комер­ційний: із часом радіо транс­лю­ватиме й рекламу. Також плану­ється розширити мовлення й на самі поїзди метро. Втім, для цього доведеться змінити слоган Кемет, який зараз звучить, як Станція на станції.

Із аудиторією радіо проблем точно не матиме. Фото San Diego Union Tribune.