Каїрське метро багато в чому схоже на київське: ті ж три лінії, так само трохи більше півсотні станцій на двох берегах широкої річки. Як і в Києві, у столиці Єгипту це дешевий і тому найпопулярніший вид громадського транспорту — щодня ним користуються майже п’ять мільйонів людей. Віднедавна вони отримали можливість, чекаючи на поїзд, слухати радіо. Точніше, вони його точно почують, якщо не мають навушників, беруш чи проблем зі слухом.

Радіо Кемет (це давня назва Єгипту, буквально перекладається як чорні землі, тобто дельта Нілу) мовить просто з динаміків на платформах станцій метро. Оскільки пасажири нечасто знаходяться на цих платформах довше п’яти хвилин, програми радіо мають таку ж тривалість.

В ефірі радіо розповідають про мистецтво, економіку, історію Єгипту, там звучать короткі радіоп’єси та навіть кулінарні рецепти. Є й три табуйовані теми: секс, політика й релігія. “Ми хочемо розповідати про те, що об’єднує наших людей, а не розділяє їх”, — цитує директора радіо Ахмеда Машаля видання Gulf News. Він також зважає на те, що, на відміну від традиційних радіостанцій, аудиторія його “хвилі” дуже різноманітна за вподобаннями, соціальним статусом, доходами й віком. Розповідаючи про кухню й життя Єгипту, в Кемет сподіваються вдовольнити усіх.

Проект комерційний: із часом радіо транслюватиме й рекламу. Також планується розширити мовлення й на самі поїзди метро. Втім, для цього доведеться змінити слоган Кемет, який зараз звучить, як Станція на станції.

Із аудиторією радіо проблем точно не матиме. Фото San Diego Union Tribune.