За відбитками двох пальців уже скоро можна буде розплатитись у крамницях, барах та готелях Японії. Влітку пристроями для зчитування інформації оснастять перші триста закладів, і протягом наступних чотирьох років мережу планують розширити до всіх основних туристичних місць країни.

Нова система стосуватиметься насамперед туристів, пише газета The Japan News. Потрібну інформацію — відбитки пальців, номер кредитної картки — збиратимуть на кордоні. Одна з цілей першої стадії проекту — пересвідчитись, що люди нормально сприймуть збір особистих даних. Коли туристи з «оцифрованими» відбитками купуватимуть щось в оснащених зчитувачами точках, анонімні дані про покупки передаватимуться на загальний сервер. Потім із масиву даних сформулюють поведінкові патерни: де туристи частіше бували й у які години, які товари частіше купують. Виходячи з цього, готелі й магазини отримають підстави покращити ціни чи асортимент.

Japanese-fingerprints
Як працюватиме система. Зображення з газети The Japan News.

В разі успіху мережу терміналів оплати за відбитками пальців поступово розширюватимуть із тим, щоб до літа 2020-го покрити основні туристичні регіони Японії. Тоді в Токіо пройдуть літні Олімпійські та Параолімпійські ігри, і японці хочуть скористатись приводом зробити країну привабливішою для туристів. Зокрема, демонструючи нові можливості технологій.

Нагадаємо про намір замінити пароль на селфі й відбиток пальця цьогоріч уже заявила MasterCard. Щоправда, в тому випадку новація стосувалась лише платежів через смартфон.