Караоке як вид дозвілля має прихильників у всьому світі, однак найбільшу популярність любительський спів під фонограму має на Далекому Сході. Разом із тим, зазвичай караоке — справа колективна, і все відбувається в обладнаних спеціальними системами барах. А що, як людина погано співає, соромиться публіки чи просто не в настрої зараз співати в компанії? Тоді похід у караоке-бар перетворюється на випробування.

— Мій спів жахливий. Співати я люблю, але хочеться робити це без тиску, який відчуваєш, виступаючи перед друзями, — цитує Quartz слова 41-річного вчителя початкових класів Ю Ґуанґуо. — І я подумав: а чи можна зробити мікрофон, який дозволив би мені співати караоке всюди, де я схочу?

Невдовзі чоловік створив Tosing — ручний мікрофон, який внизу закінчується динаміком. Тож, якщо в один кінець пристрою співають — з іншого звучить акомпанемент. Справді портативно.

Одна з кількох моделей персонального караоке.
Мікрофон закінчується мегафоном.

За два роки продажів у Китаї та Гонконзі придбали понад три мільйони таких мікрофонів.

Попри позірну простоту, виріб має чимало функцій. Є модуль bluetooth та USB-роз’єм, які дозволяють підключати до Tosing звукові колонки, мобільний чи комп’ютер. А за допомогою останніх пристрій утворює цілу екосистему: за допомогою мобільних додатків можна завантажувати новий музичний акомпанемент, і навіть викладати у спеціальній соціальній мережі свій записаний спів. За доступ до колекції акомпанементу стягують щомісячну платню — ще одне джерело доходу для колишнього вчителя. Натомість Ґуанґуо пропонує можливість співати найсвіжіші хіти західної, китайської поп-музики, і кантопопу — потужної гонконзької музичної сцени.

Винахідник уже випустив чотири моделі з потужнішими динаміками. Ці вже не для самітників: у них пропонується співати перед аудиторією. Також Tosing зосередилась над розробкою програмного забезпечення, яке дозволило б покращувати звучання того, хто співає.