Скільки людей працювали над вашим олівцем?

Відповідь — на цьому відео.

 

Переклад українською:

“Ми згоряємо від бажання дива, але не від бажання див”. Гілберт Кіт Честертон

Це світ, у якому ми живемо. Якби він не оточував нас щодня, якби ми не сприймали його як належне — то були б глибоко вражені його складністю та чарівністю.
Ось знайомий нам звичайний олівець. Ви можете подумати, що олівець є простим. Є ймовірність, що ви користувались таким іще до того, як навчились читати або писати. Але лише те, що він добре нам знайомий, не значить, що він простий. Насправді ж це складна, ретельно розроблена, прекрасна та витончена річ. Саме її існування вже надто неймовірне, щоб хтось міг це усвідомити.
Ось базові матеріали, з яких складається олівець. Графіт, кедр, метал та гумка. Але навіть якби ви мали всі складові олівця перед собою — чи змогли б його зробити? Це не так просто, як можна подумати. Власне, жодна людина на поверхні землі не здатна цього зробити без допомоги безлічі інших людей. І в цьому — шлях до розуміння світу.
Олівець, як і ми з вами, є кінцевим результатом величезного та складного родинного дерева. Симфонією людської діяльності, яка оперізує весь світ. Через працю та знання до створення простого олівця долучились багато людей. На відміну від вашого родинного дерева, починається все зі справжнього дерева. Найприродніший предок олівця — кедрове дерево з північного заходу Північної Америки. Але лісоруби теж його пращури. І ці люди працюють не самі: їм допомагають люди та індустрії, що виробляють пилки, канати і безліч інших приладь. Це все також пращури нашого олівця. Так само, як і офіціантка з кафе неподалік, що продала лісорубові обід. Не кажучи про тисячі людей, які взяли участь у виробництві цих простих страв.
Мережа росте крізь час та простір. Врахуйте дороги, вантажівки, кораблі, комунікації, а також людей, які їх спроектували, зробили та підтримують їхню діяльність. Усі вони необхідні, щоб деревина прибула до лісопилки та деревообробних заводів. Усі вони — також предки олівця. І навіть після роботи всіх цих людей досі ми маємо лише дерев’яну заготовку, голу половину дерев’яного корпусу олівця. А його родинне дерево ще більше. Графіт видобувають у Китаї та на Шрі-Ланці. На олівцевих фабриках його змішують із глиною та підігрівають перед тим, як виокремити, висушити і запекти у промисловій печі. Люди з різних континентів та культур кооперуються, щоб зібрати ці матеріали, разом із глинами, печами та іншим обладнанням з усього світу. Ці — також предки олівця. Те ж стосується ластику. Зі складовими з усього світу він — кінечний результат такої ж складної та екзотичної гілки родового дерева. Так само, як і ферула — металева стрічка, зроблена з матеріалу, який видобуто, оброблено та перевезено з усього світу. Кожна частинка олівця — результат співпраці мільйонів людей. Разом вони утворюють процес, який постійно змінюється та адаптується. Зміна наявності та вартості матеріалу в одному місці може зробити інше його джерело більш привабливим. І процес вільно змінюється та підлаштовується. І є ще один факт, який вражає навіть тепер. Це відсутність керівника. Ніхто не диктує цю безліч дій, через які утворюється олівець. Кожен член цього родового дерева постачає лише маленьку частинку обов’язкового знання. Вони роблять це добровільно. Не обов’язково тому, що їм потрібні олівці чи що вони їх люблять — просто, працюючи над їх виробництвом, вони обмінюють свої працю та уміння на оплату, яка дає їм можливість придбати та, що їм хочеться. І все це — це ринок у роботі. Спонтанна конфігурація творчих енергій людства. Мільйони людей з різноманітними вміннями й талантами, які добровільно організуються у відповідь на людську потребу та бажання. Наче ними керує невидима рука, щоб отримати результат, який не був частиною первинного задуму. Кожну секунду нашого життя ми отримуємо вигоду від результатів добровільної спонтанної кооперації. Це сучасний світ. Він дивовижний, він складний, і щодня він стає кращим. І ставатиме доти, доки люди мають свободу контактувати один з одним. Якщо ми не пригнічуватимемо творчу енергію людства — немає меж тому, що ми здатні втілити.

 

 

Також, цікавий процес “складання” олівців на фабриці:

Ми приносимо Вам користь? Будь ласка, підтримайте нашу роботуі далі буде більше!
Patreon | Приват: 5168 7456 0485 9279 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?
 
Ми публікуємо 1-2 статті на добу, а тем бачимо десятки. Підтримайте нас, щоб ми змогли приділяти сайту достатньо часу та ресурсів. І далі буде більше!
Sendmoney | Приват: 5168 7453 2137 7985 | mono: 5375 4141 0086 7059 | навіщо нам гроші?