Електрична лампочка з новітнім матеріалом — графеном — вже скоро надійде у продаж. З ціною менше $20 жарівка споживатиме на 10% менше електроенергії, ніж найбільш енергоефективні на сьогодні світлодіодні, LED-лампи (з ціною від $25). Також вона світить яскравіше і працює довше.

graphene-lightbulb-dalibude

Всередині жарівки — вкритий графеном ниткоподібний LED-елемент. Цей матеріал завтовшки в один атом у 200 разів міцніший за сталь, дуже гнучкий та має високу здатність проводити електричний струм. Саме завдяки останньому графен вигідно використовувати в освітленні.
Виробляють жарівку в компанії Graphene Lightning, створеній працівниками лабораторії університету Манчестера, де у 2005-му відкрили новий матеріал.
Графен потенційно корисний у багатьох сферах: наприклад, за його допомогою можна удвічі підвищити ефективність сонячних панелей, істотно зменшити розмір транзисторів. Також науковці сподіваються за допомогою графену виділяти водневе пальне просто з повітря, а також у мільйони разів збільшити ємність жорстких дисків. Але все це має більш далеку перспективу. Натомість від відкриття графену до випуску лампочок минуло лише 10 років, що, як каже віце-президент університету Манчестера Колін Бейл, за мірками наукового світу просто блискавично.

Джерело повідомлення — graphene.manchester.ac.uk. Цей сайт вартий того, щоб ним помандрувати.