57 тисяч школярів американського Бостона запам’ятають розміри континентів та країн Землі відчутно інакшими, ніж як їх знає більшість із нас. І їхні знання будуть правильнішими.

Місцеве управління освіти розпорядилось замінити карти світу в звичній для всіх нас проекції Меркатора на карти у проекції Ґалла-Пітерса. Проекцію Ґерарда Меркатора ми всі знаємо, вона виглядає так:

Однак по суті це зображення некоректне: при створенні проекції ще у XVI столітті сферичністю планети знехтували, й що ближче до полюсів, то території виглядають більшими, ніж вони є насправді. Це добре помітно, якщо порівняти, наприклад, зображення Гренландії на карті й на глобусі. На останньому вона відчутно менша.

Створена 1855 року проекція Ґалла-Пітерса теж неідеальна: жертвою стали контури континентів. Зате в плані відстаней та співвідношення територій країн така карта абсолютно точна. Нею послуговуються навіть в ООН. Ось як вона виглядає:

Тепер за цією мапою вчитимуться й десятки тисяч школярів. Сприймаючи Індонезію значно більшою, а Росію — значно меншою, ніж ці країни сприймаємо ми, вони будуть праві.

+ а також
Підбірка з кількох десятків різних проекцій карти світу, англійською.