Текст Антона Семиженка, фото Stone Brewing та sub-urban.com.

Нотки карамелі й тропічних фруктів відчуваються у пиві Full Circle Pale Ale — першому у світі пиві, звареному на основі очищених стічних вод. Його в каліфорнійському місті Сан-Дієґо представила одна з найбільших пивоварних компаній країни Stone Brewing. 560 літрів розійшлись за 20 хвилин.

Специфічну новинку пивовари зробили у партнерстві з владою міста. Мер Сан-Дієґо прагнув переконати містян, що вода з нової фільтрувальної станції — цілком безпечна та якісна. Він перший спробував новий сорт. “Я спочатку був скептичним до пропозиції, — каже засновник Stone Brewing Стів Ґонзалес. — Але серед усіх наших сортів світлого пива це, мабуть, у трійці найкращих”.

“Власне, ця вода — краща, ніж та, яку ми зазвичай використовуємо. Пиво має чистий, легкий смак. Відчуваються карамельні нотки й присмак тропічних фруктів”, — каже пивовар.

Це не просто маркетинговий хід: у Сан-Дієґо усвідомлюють, що в майбутньому все більша частка води. яку люди використовують для побутових потреб, припадатиме на фільтровані стоки. У 2035-му місто прагне довести цю частку до третини. Пиво зі стічних вод має переконати містян, що така вода — цілком нормальна.

Фільтрацію та повторне використання відпрацьованої води в ООН називають найкращим способом задовольнити потребу у водних ресурсах. За прогнозами організації, до 2030 року потреба людства у воді зросте порівняно з теперішньою ще на 50%. А вже зараз дві третини людей потерпають від нестачі води щонайменше протягом місяця на рік. Тому вже в найближчому майбутньому без масштабних проектів із очищення стічних вод не обійтись.