Текст Антона Семиженка, фото з flowerbullets.com та Flickr армії США.

У Департаменті оборони США бідкаються: гільзи від куль сильно засмічують довколишній простір і надто повільно розкладаються. На численних полігонах американської армії таким чином забруднено близько 60 тисяч квадратних кілометрів землі. Тому департамент оголосив заявку на постачання тренувальних патронів із гільзами, що швидко розкладатимуться й, більше того, міститимуть насіння рослин. Після потрапляння гільзи у ґрунт насіння має проростати, перетворюючись на польові квіти чи траву.

Нові патрони наразі використовуватимуться лише на тренувальних полігонах: справжні бойові патрони в американських солдат, як і раніше, будуть металевими. Утім, під час бойових дій забруднення території гільзами значно менше, ніж на тренуваннях.

Приводів для іронії тут легіон, від символічності маків, що ростуть на полі бою, до протестувальників-хіпі, які встромляють квіти в дула створів солдатських ґвинтівок. // CoExist

Гільза може виглядати ось так. Це Flower Bullets, проект художника й інженера Пера Кромвела. Більшість простору в гільзі займає насіння трав та квітів. Щоправда, в цього проекта значення суто символічне: це патрон, який, замість забирати життя, дає його.

Найкорисніша у прикладному плані побічна вимога Пентагону: щоб полімери, з яких виготовлятимуть гільзи, могли бути використані й в інших сучасних пластикових виробах. Щоб на луки чи палісадники могли перетворитись старі корпуси моніторів, пластикові іграшки чи пляшки. Або цілі будівельні конструкції: по завершенню будівництва усе сміття не засмічує довкілля, а, навпаки, стає джерелом для галявини біля новобудови.