Уявіть собі диван, по центру якого за вашим бажанням з’являється ще один підлокітник. Чи автомобільні шини, у яких на слизьких дорогах «виростають» виступи-шипи. Те ж із біговим взуттям. Усе це стає можливим із новою розробкою Масачусетського технологічного інституту під назвою Exoskin — «екзошкіра», «зовнішня шкіра».

Всередині цього матеріалу — численні пневматичні капсули, які після отримання сигналу можуть швидко й до точної межі надуватись чи здуватись. Таким чином вони відчутно змінюють форму об’єкта, повідомляє Vocativ. Детальніш принцип дії нового матеріалу можна побачити на відео.

Окремою перевагою Exoskin є можливість оперативно передавати інформацію в тактильний спосіб. Науковці пояснюють це на прикладі водійського керма: якщо попереду поворот праворуч, покриття на кермі може плавними хвилями сигналізувати водію, що скоро треба буде повернути кермо. Що ближче до повороту, то інтенсивніші «хвилі». Поверхня керма може змінюватись і для зручності: наприклад, коли автівка виїжджає на бездоріжжя, на кермі з’являється більше виступів — щоб було зручніш його швидко обертати. Коли ж автомобіль — у млявому міському русі, на кермі можуть з’явитись ергономічні невеликі виступи для долонь. Щоб їм було комфортніше лежати.